«Що стосується всіх, мають одобрити всі»

25.03.2019 16:44:09
«Що стосується всіх, мають одобрити всі»

Нарешті  дана теза з римського права стала актуальною і для тих, чиє місце проживання зареєстроване на окупованих територіях і хто був позбавлений  права голосу. За тиждень внутрішньо переміщені особи разом зі всією країною зможуть реалізувати своє право, зробивши доленосний вибір.

Як змінилось законодавство в частині спрощення процедури голосування для ВПО? Як тимчасово змінити місце голосування? Як перевірити себе у списку виборців? Як протидіяти порушенням під час голосування? Яка відповідальність передбачена за підкуп виборців та перешкоджання у волевиявленні? – відповіді на ці питання отримали херсонські переселенці в ході роз´яснювальної акції, яка 21 березня пройшла в приміщенні Херсонської обласної організації Товариства Червоного Хреста України, де ВПО отримували допомогу.

Акція, яку провели заступниця  начальника відділу комунікацій Регіонального центру Лариса Аболончикова та юристка ГО «Десяте квітня» Анна Найдьонова, була проведена в рамках інформаційної кампанії «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!» і мала на меті допомогти в реалізації та захисті виборчих прав тим, чиє місце проживання зареєстроване на окупованих територіях.

Фахівчиня системи БПД пояснила, що відповідно до Закону України «Про Державний реєстр виборців» у ВПО є можливість тимчасово змінити місце голосування та детально розповіла про цей порядок, наголосивши, що зробити це потрібно до 25 березня включно.

 В ході акції переселенці з´ясували, що їм треба особисто відвідати найближчий орган ведення Державного реєстру виборців і, маючи паспорт громадянина України, написати заяву про тимчасову зміну місця голосування, після чого отримати посвідчення.

Перевірити себе у списку виборців можна з 23 березня у приміщенні виборчої дільниці. У разі призначення другого туру голосування, всі ці дії потрібно повторити ще раз, але не пізніше ніж за п´ять днів до дня голосування.

Під час акції йшлося також і про те, що ВПО є суб´єктами права на безоплатну вторинну правову допомогу, тобто захист, представництво в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, складення документів процесуального характеру.

По завершенні учасники акції отримали пам´ятки виборця та буклети: «Як ВПО проголосувати на виборах Президента України», «Як змінити місце голосування», «Вибори без порушень», а працівники Міського гуманітарному центру по роботі з внутрішньо переміщеними особами та ХОО Товариства Червоного Хреста отримали ще і плакати відповідної тематики, розроблені Міністерством юстиції, Координаційним центром з надання правової допомоги та ЦВК в рамках просвітницької кампанії «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!».

Нагадуємо: 30-31 березня всі місцеві центри з надання БВПД працюватимуть у черговому режимі, і у випадку порушення виборчих прав, громадяни можуть звертатися до місцевих центрів або телефонувати на єдиний номер гарячої лінії системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно з усіх стаціонарних та мобільних телефонів).

За інформацією відділу комунікацій Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області

Корисні посилання