Євроосвіта: навчання без кордонів

12.04.2018 13:53:33
Євроосвіта: навчання без кордонів

Світ навколо нас швидко змінюється. Мабуть навіть швидше, ніж ми встигаємо пристосовуватись до цих змін. Процеси інформатизації суспільства йдуть підвищеними темпами, у зв’язку з чим відкриваються нові можливості для персонального розвитку кожної людини. І особливо для молоді, якій належить визначитися зі своїм життєвим шляхом. І звичайно ж одним з найбільш актуальних аспектів вашого життя є отримання освіти.

Тож, цей момент є дуже важливим, враховуючи, що найбільшим багатством у сучасному світі вважається володіння не якимись певними економічними ресурсами, а знаннями та інформацією. "Хто володіє інформацією, той володіє світом". Ось чому в наш час – час глобального інформаційного розвитку, постійно зростаючої конкуренції на ринку праці, стає як ніколи важливим отримати якісну освіту.

Тому перед молоддю постає закономірне питання: де ж отримати знання, які дозволять стати успішним у житті? Одним із варіантів відповіді може бути: отримання базової освіти в Україні та продовження навчання у одному з провідних європейських чи американських університетів.
Але де ж можна отримати достовірну інформацію про те, як здобути освіту за кордоном і що для цього потрібно?

Проект української бібліотечної асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки програми «Еразмус+», який передбачає відкриття в обласних та районних бібліотеках по всій Україні пунктів європейської інформації надає можливість завжди бути в курсі подій міжнародного освітнього середовища.

КЗ Олешківська центральна районна бібліотека також приєдналася до цього проекту. У нас відкрився «Пункт європейської інформації» з метою збирання, зберігання та популяризації матеріалів, надання довідок та консультацій з питань європейської інтеграції.

12 квітня до КЗ Олешківська центральна районна бібліотека завітали учні 10-Б класу Олешківської гімназії. Бібліотекарі підготували для них урок-спілкування «Євроосвіта: навчання без кордонів», під час якого учнів ознайомили з розділом «Освіта за кордоном» на порталі проекту «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» української бібліотечної асоціації, з перевагами, які надає диплом зарубіжних вищих навчальних закладів та переліком необхідних для вступу документів.

На захід було запрошено студентку вищої школи бізнесу Національного університету «Луїс» в Польщі Олену Завалій, яка розповіла про свої перші кроки до мрії навчатися за кордоном, яку дівчині вдалося втілити у реальність завдяки цілеспрямованості та наполегливій праці. Учні з цікавістю слухали розповідь студентки про особливості навчання у закордонному університеті та задавали власні запитання.

По закінченню заходу присутні відповідали на запитання «Євровікторини» та обмінювались враженнями від нової інформації.
Наразі «Пункт європейської інформації» відкритий і на сайті бібліотеки за посиланням https://ninayablonskaya.wixsite.com/kzbibl/blogger.

Корисні посилання