Інформація про залучення міжнародної технічної допомоги на Херсонщині

18.05.2017 11:40:15

   Інформація  про залучення міжнародної технічної допомоги на Херсонщині

  Міжнародна технічна допомога (МТД) надається Україні на безоплатній та безповоротній основі країнами-донорами та міжнародними організаціями з 1992 року практично в усіх сферах економіки та суспільного життя країнами-донорами та міжнародними організаціями. У рамках надання Україні міжнародної технічної допомоги співробітництво здійснюється з 15 країнами, Європейським Союзом та понад 20 міжнародними організаціями.

    Залучення міжнародної технічної допомоги є одним із пріоритетних напрямків розвитку Херсонської області та ефективним шляхом фінансового доповнення до бюджету.

  Найбільшими донорами технічної допомоги для Херсонщини були та залишаються Сполучені Штати Америки, Європейський Союз, Канада, Великобританія, Японія, Нідерланди, Швеція, Фінляндія, Туреччина. Співробітництво у цьому напрямку також здійснюється з міжнародними організаціями: USAID, NEFCO, Британська Рада в Україні, Фонд Східна Європа, ЄБРР, Світовий банк, Фонд Конрада Аденауера, Міжнародний Вишеградський Фонд, “Відродження”, тощо.

  За останні 5 років країнами-донорами та міжнародними фінансовими організаціями надано Херсонщині допомогу на загальну суму понад 45 млн дол. США на підтримку аграрного сектору, покращення енергоефективності, забезпечення сталого розвитку економічного розвитку, покращення стану охорони здоров’я, надання гуманітарної допомоги, зміцнення громадянського суспільства.

     У 2016 році на території області реалізовувались 8 значущих проектів міжнародної технічної допомоги на загальну суму близько 4 млн дол. США, серед яких:

- спільний проект ЄС та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ етап», за результатами впроваджено 38 проектів з енергозбереження у соціальних закладах, покращено умови ведення сільського господарства, вартість проекту – 13 млн грн.;

- проект Європейської Комісії «Підвищення якості надання адміністративних послуг населенню в Херсонській області», за результатами створено та оснащено контакт-центр з надання адміністративних послуг, вартість проекту – 131 176 євро;

- два проекти NEFCO: проект «Зелена школа» на базі Антонівської загальноосвітньої школи І - III ступенів № 21» та проект «Проведення заходів з енергозбереження в Херсонській міській клінічній лікарні ім. А. і О. Тропіних», вартість проектів – 2 561 317 євро;

- п’ятирічний проект USAID «АгроІнвест в Україні», за результатами якого створено заготівельно-збутові кооперативи та локальні логістичні потужності для зберігання, передпродажної підготовки та первинної переробки плодоовочевої продукції на оптових ринках, вартість проекту – 1 526 200 грн;

- проект USAID «Вода для агросектору», за результатами відновлено водозабезпечення (20 км поливального водопроводу та 7,9 км питного водопроводу), вартість проекту – 1 999 808 дол. США;

- проект Уряду Турецької Республіки «Підвищення сільськогосподарського виробництва і розвитку сільських територій», за результатами відновлено водозабезпечення в с.Хрестівка Чаплинського району, вартість проекту – 31 тис. дол. США;

- проект Уряду Японії «Модернізація медичного обладнання у Нововоронцовській центральній районній лікарні», вартість проекту – 1 953 634 грн.

      На сьогодні в області продовжують реалізовуватися провідні довгострокові проекти міжнародної технічної допомоги з загальною вартістю близько 42 млн дол. США: 

 • Проект  «Місцевий розвиток орієнтований на громаду-ІІІ етап». Донор – Європейський Союз при підтримці Програми Розвитку ООН.

 • Проект «Розвиток молочного бізнесу в Україні». Донор Міністерство закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади.

 • Проект «Розвиток сімейних ферм, об’єднаних в сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи». Донор - USAID.

 • Проект «Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва». Донор – Міністерство закордонних справ, торгівлі і розвитку Канади.

 • Проект «Сприяння виходу українських МСП плодоовочевого сектора на світовий та внутрішній ринки і включення їх до ланцюгів доданої вартості». Донор – Шведський Уряд та Міжнародний торговий центр.

 • Проект «Впровадження економічно-доцільної моделі сталого енергетичного розвитку теплопостачання на прикладі теплового району міста Гола Пристань». Донор – Європейський Союз.

 • Проект «Українська регіональна платформа громадських ініціатив». Донор – Європейський Союз.

 • Проект міжнародної технічної допомоги «Активізація територіальної громади Херсона для подолання проблем вимушених переселенців». Донор – Європейський Союз в особі Європейської Комісії.

 • Проект Шведської дослідницької ради «Як був завойований Схід: на шляху до екологічної історії степу». Донор – Шведська дослідницька рада.

 • Проект «Створення центрів компетенції для розвитку круїзного туризму в регіоні Чорного Моря» – CruiseT. Донор – Європейський Союз в рамках Програми Європейської Комісії «TEMPUS».

 • Проект «Створення сучасної магістерської програми з інформаційних систем». Донор – Європейський Союз в рамках Програми ЕРАЗМУС +.

  Допомога з боку Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), найбільшої за обсягами допомоги донорської установи Уряду США, надається Херсонщині за такими напрямами: енергетика, розвиток підприємництва, сільське господарство, політичні процеси, демократичне врядування, ЗМІ та громадянське суспільство, верховенство права та захист прав людини, охорона здоров’я, освіта. Загалом на території області працюють 16 програм Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

     Також в області розпочато реалізацію 5 нових проектів міжнародної технічної допомоги:

- чотири проекти USAID: «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність», «Підтримка аграрного і сільського розвитку», «Лідерство в економічному врядуванні», «Економічні можливості постраждалим від конфлікту»;

- проект щодо збільшення потужності Каховської ГЕС-2, фінансування якого передбачено за рахунок тарифу на виробництво електричної енергії ПАТ «Укргідроенерго» та на умовах співфінансування Європейським банком реконструкції і розвитку, Європейським інвестиційним банком.

     Впровадження проектів міжнародної технічної допомоги допомагає вирішенню проблемних питань, сприяє сталому соціально-економічному розвитку регіону, а також розвитку більш тісних відносин з міжнародними фондами та іншими країнами.

                           

   З питань міжнародної технічної допомоги, написання проектних заявок, співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями необхідно звертатись до відділу підготовки та супроводження грантових проектів управління інвестиційної діяльності та грантових проектів Департаменту інвестиційної, туристично-курортної діяльності та промислової політики обласної державної адміністрації.

          Контакти відділу: Якуба Олена Сергіївна – начальник відділу, Білоус Юлія Юріївна – головний спеціаліст відділу, тел. (0552) 26-22-56, e-mail: grantskherson@ukr.net.

Корисні посилання