Добробут громади – вирішальна роль за платником податків

26.07.2018 08:36:46
 Добробут громади – вирішальна роль за платником податків

Під таким девізом вчора проведено виїзне засідання колегії Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, за участі начальника фіскальної служби області Ігоря Клима,  керівників структурних підрозділів, начальників податкових інспекцій та їх відділень, а також представників органів місцевого самоврядування курортних районів, яке відбулося в актовій залі будинку культури Лазурненської селищної ради.

У засіданні приймали участь голова Лазурненської селищної ради Бєлік С.Я., секретар Скадовської міської ради Сокольчук О.М., голова Хорлівської сільської ради Лебідь О.О., голова Красненської сільської ради Пістолєтов О.В. та голова Новофедорівської сільської ради Лахтадир О.В.

На цей раз фіскали області суттєво змінили формат звітування перед громадськістю та платниками податків про результати проведеної роботи за перше півріччя 2018 року та перейшли до детального діалогу - обговорення разом із головами органів місцевого самоврядування проблемних питань організації спільної роботи по наповненню місцевих бюджетів під час проведення туристично-курортного сезону.

Окрім принципового питання про організацію роботи з надходжень туристичного збору та визначення податкових агентів на територіях місцевих громад з відпочиваючих у приватному секторі, шляхом щотижневого перерахування стягнутих коштів збору до бюджетів рад, обговорювалися питання надання інформації про діючі договори оренди земельних ділянок державної та комунальної власності. Особлива увага була зосереджена на  можливості збільшення бази надходження по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за рахунок підвищення ставки з 0,1-0,4 відс. до 1-1,5 відс. по Скадовській, Лазурненській та Красненській селищних радах.

Цілком логічно порушувалися і такі важливі питання як справляння акцизного податку з роздрібного продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, як одного із джерел доходів місцевих, сільських та селищних бюджетів. Для практичного прикладу приводився аналіз орієнтовної розрахованої мінімальної суми сплати акцизного податку з 1 діючого місця торгівлі. Так, із врахуванням комунальних платежів, електроенергії, виплати мінімальної зарплати 1 найманому продавцю, сплати податків, вартість ліцензій на роздрібну торгівлю, торгова виручка від підакцизних товарів у місяць має становити не менше 10 000 грн. та відповідно мінімальна сплата акцизного податку з 1 місця торгівлі в місяць не менше 500 гривень.

Тож фіскали вже визначили 1586 платників, або 67 відс. від їх загальної кількості, які сплачують акцизний податок в сумі до 500 грн. та ухиляються від сплати акцизного податку шляхом декларування занижених обсягів реалізації підакцизних товарів та відсутності касових апаратів під час їх продажу.

Підсумовуючи результати заходу, начальник фіскальної служби області Ігор Клим переконливо зазначив, що фіскальна служба та органи місцевого  самоврядування мають працювати як єдина команда, з єдиними цілями та завданнями. І однією відповідальністю за наповнення державної скарбниці та добробут громадян Херсонщини.  

За інформацією прес-служби Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі



Корисні посилання