Практична конференція по горіхівництву пройде в Херсоні у рамках АГРОПОРТУ 27 липня

25.06.2018 09:21:45
 Практична конференція по горіхівництву пройде в Херсоні у рамках АГРОПОРТУ 27 липня
Волоський горіх є цікавою та перспективною культурою для Херсонщини. Про це зазначив директор Департаменту Олександр Паливода під час робочої зустрічі з Генадієм Юдіним - віце-президентом Всеукраїнської громадської організації «Українська горіхова асоціація».

Генадій Юдін розповів, що в Україні частка коштів від продажу горіхів становить 52% від продажу всієї плодово-ягідної продукції, а надходження валютних коштів від продажу горіхів в 2017 році склало 100,8 млн долл. США. За офіційними даними в Україні площа горіхових садів висаджених у 2017 році (1844 га) вперше перевершила площі висаджених зерняткових, кісточкових та виноградників разом узятих.

На Херсонщині інтерес до волоського горіху також зростає. Наш південний клімат чудово підходить для вирощування деяких закордонних сортів горіху, як наприклад Чандлер – найбільш вирощуваний сорт у США.

Саме тому в рамках роботи виставки «АГРОПОРТ Південь Херсон» 27 липня в Херсоні буде проведена конференція «Найсучасніші агротехнології в створенні та обслуговуванні рентабельних горіхових садів» де буде представлено агротехнологій вирощування волоського горіху, огляд посадкового матеріалу та практичні поради – як створити горіховий бізнес. Конференція відбудеться в рамках Українського галузевого проекту «Мільйонер з горішка. Розвиток горіхового бізнесу» - який реалізує ВГО «Українська горіхова асоціація».

Наразі площа насаджень горіху в області складає 617 га, переважна більшість площ горіху – в господарствах населення, доля сільгосппідприємств поки що лише 132 га. Директор Департаменту Олександр Паливода відмічає, що стійка тенденція щодо збільшення горіхових промислових садів. Він упевнений,  що у горіхівницького напряму на Херсонщині є великі перспективи для розвитку. Корисні посилання