Запали свічку пам’яті в своєму серці

19.05.2017 07:34:30
 Запали свічку пам’яті в своєму серці

Цього року Всесвітній день вишиванки – особливий, адже він припав на 18 травня, яке щороку відзначається як День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Саме 18 травня 1944 року радянська влада здійснила масову примусову депортацію кримських татар з їхньої єдиної історичної Батьківщини – Криму.

Саме тому цього дня на знак скорботи за жертвами депортації 1944 року в навчальних закладах Верхньорогачицького району проведено акцію «Запали свічку пам’яті в своєму серці».

Хвилиною мовчання, яка проходила під музичний супровід пісні Джамали «1944», ушановано пам’ять загиблих під час депортації кримських татар. Учні 10 – 11 класів мали можливість переглянути художній фільм «Хайтарма», у якому показано історію депортації кримсько-татарського народу.

Також у навчальних закладах проведено виховні години «Ешелони смерті», «Люди без долі», «Вкрадена Батьківщина», «Боротьба радянської влади з інакомислячими», « День, що нас змінив», «Їх зустріла безодня», а у приміщеннях шкільних бібліотек організовано виставки літератури, що присвячена страшним подіям 1944 року «Депортовані – скалічені душі» та «Депортовані – вигнані з рідного краю».

Корисні посилання