Аграрії Херсонщини готуються до посіву озимих культур урожаю 2018 року

30.08.2017 10:50:23
Аграрії Херсонщини готуються до посіву озимих культур урожаю 2018 року

Про планування та стан підготовки агропромислового комплексу області до проведення посіву озимих культур урожаю 2018 року в Херсонській області сьогодні під час засідання колегії облдержадміністрації доповів Олександр Паливода, директор департаменту агропромислового розвитку ОДА.

Олександр Паливода зазначив, що станом на 15 серпня 2017 року за погодженням з районами сформовано структуру посівів озимих культур під урожай 2018 року, яка складається з 559,4 тис. га озимих зернових, них озимої пшениці – 489,7 тис. га  озимого ячменю – 67,6 тис. га, жита – 2,1 тис. га, крім того озимого ріпаку –   46,8 тис. га.

В свою чергу Департамент агропромислового розвитку обласної державної адміністрації має надати сільгосптоваровиробникам практичну, консультативно-методичну допомогу у вирішенні питань забезпечення насіннєвим матеріалом, пально-мастильними матеріалами, засобами захисту рослин та мінеральними добривами.

Через посушливі умови останнього періоду запаси вологи в ґрунті низькі, тому зі своєї сторони  обласне управління водних ресурсів має забезпечити подачу води на проведення вологозарядкових і сходовикликаючих поливів, а також цілодобову безперебійну роботу всієї наявної дощувальної техніки.

Також буде утворено оперативний штаб з координації роботи із забезпечення проведення в області посіву озимих культур урожаю 2018 року.

Голови РДА та  міські голови Нової Каховки та Херсона мають взяти на особистий контроль хід підготовки та проведення сівби озимих культур урожаю 2018 року в господарствах усіх форм власності та забезпечити проведення засідань колегій, виконкомів з питань посіву озимих культур під урожай 2018 року за участю вчених центру наукового забезпечення агропромислового виробництва в області та сільгосптоваровиробників.Корисні посилання