Андрій Гордєєв контролює ситуацію по виплаті заробітної плати працівникам Каховської ЦРЛ

01.06.2018 16:35:01
Андрій Гордєєв контролює ситуацію по виплаті заробітної плати працівникам Каховської ЦРЛ

1 червня в обласній державній адміністрації відбувся круглий стіл, присвячений вирішенню проблеми невиплати заробітної плати працівникам Каховської ЦРЛ через відмову головного лікаря О. Віттіха надати необхідні документи для підписання головою РДА Салтиковим В.М. заявки на фінансування лікарні за травень.

Сьогоднішній ранок 1 червня лікарі, медсестри, санітарки та адміністративно-господарчий персонал Каховської ЦРЛ вийшли на акцію протесту до Херсонської обласної державної адміністрації. Люди вимагали виплатити їм заробітну плату та не закривати лікарні.

Голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв вийшов до людей і запевнив, що розбереться з ситуацією. Для цього він запросив мітингувальників на сесію обласної ради, яка відбулася цього ж дня о 10-00.

Під час засідання представник від закладу охорони здоров’я, а саме начальник медичної частини Олена Мазур, зачитала звернення від адміністрації та профспілкового комітету ЦРЛ.

По завершенні сесії, щоб розібратися у данiй ситуації, голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв зібрав усі сторони конфлікту у залi засідань.

Присутніми були: голова Каховської райдержадміністрації Валерій Салтиков, голова Каховської районної ради Тетяна Тертична, представники профільних департаментів ОДА та депутатських комісій, і власне делегати від центральної районної лікарні у кількості близько 50-ти чоловік.

«Зарплата для працівників – це святе. Районна влада та керівництво лікарні разом з бухгалтером закладу повинні були вирішити це питання між собою, а не брати працівників у «заручники» свого конфлікту. Заробітна плата має виплачуватися згідно з бюджетним законодавством», - наголосив голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв та закликав присутніх до якнайшвидшого вирішення даного питання.

Було заслухано кожну сторону: головного бухгалтера лікарні Наталю Седіну, заступника головного лікаря Каховської ЦРЛ Олену Мазур та юриста, який представляє інтереси ЦРЛ, Миколу Чорноморченка, а також голову Каховської райдержадміністрації Валерія Салтикова.

Як зазначив В. Салтиков, проблема з зарплатнею лікарів пов’язана з відмовою головного лікаря Каховської лікарні надати додатки до бюджетної заявки, а саме - зарплатні відомості.

Голова ОДА Андрій Гордєєв підтримав цю вимогу, адже установа, яка фінансується з державного бюджету, не має права приховувати будь-які документи від головного розпорядника коштів – голови РДА.

Директор департаменту фінансів облдержадміністрації Наталя Вітренко та голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів обласної ради Павло Філіпчук надали свої консультації щодо даного питання і підтримали Валерія Салтикова.

У результаті зустрічі було вирішено, що фінансові документи щодо заробітної плати колективу Каховської центральної районної лікарні буде підписано найближчим часом, а виплату працівники мають отримати вже в понеділок.

У свою чергу головний бухгалтер ЦРЛ Наталя Седіна пообіцяла надати голові райдержадміністрації Валерію Салтикову зарплатні відомості, від яких і залежить виплата заробітної плати персоналу лікарні.

Щодо приміщень лікарні, всі чутки про «дерибан» є безпідставними. Позиція облдержадміністрації та депутатів облради чітка та беззаперечна - приміщення належать районній раді, а тому вона має повне право ним розпоряджатися.

Крім того, рішення про повернення приміщень лікарні на баланс районної ради необхідно для впровадження медичної реформи, оскільки єдиний комплекс будівель повинен бути розподілений між різними юридичними особами, що будуть створюватись на базі ЦРЛ.

 Корисні посилання