Андрій Гордєєв взяв участь у Київському Міжнародному Економічному Форумі

06.10.2017 14:58:40
Андрій Гордєєв взяв участь у Київському Міжнародному Економічному Форумі

6 жовтня під час Четвертого Київського Міжнародного Економічного Форуму (КМЕФ), який проходить 5–6 жовтня 2017 року у КВЦ «Парковий», відбулася панельна дискусія на тему: «Сучасні інструменти регіонального розвитку».

Модератором розмови виступив заступник Голови Правління CMD-UKRAINE (ГО «Центр розвитку ринкової економіки») Володимир Панченко.

У дискусії взяв участь голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, який розповів про розвиток області та Х Міжнародний інвестиційний інвестицій форум «Таврійські горизонти»: «Минулорічний IX Міжнародний інвестиційний форум проходив під гаслом: Херсонщина – територія безпеки. Адже було дуже важко пояснювати будь-якому послу, європейцю, що можна приїхати в нашу область, взяти участь у Форумі, і поділитися враженнями в своїй країні. Тому минулорічний Форум пройшов у нас лише з одним послом -  послом Македонії. Тоді його запросив голова Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков».

Також він додав, що непряма заборона відвідувати Херсонщину по суті була знята лише півроку тому. В як наслідок, на Форум вже завітало 8 прямих послів держав та 4 консульські установи. Це є так званим «лакмусовим папірцем» відповідного інвестиційного клімату в регіоні.

Окрім того, голова Херсонської обласної державної адміністрації розповів про успіхи Х Міжнародного інвестиційного форуму «Таврійські горизонти»: «Вже на цьогорічному Форумі ми говорили про те, що Херсонщина – платформа для екоінвестицій. Також ми «поєднуємо» Скандинавію і Азію. Під час форуму ми уклали міждержавну угоду з Білоруссю щодо реалізації проекту з розвитку транспортно-логістичного сполучення. Це питання вже стоїть на контролі Президента України і Уряду, для того, щоб запустити судоходство по Дніпру». 

«Херсонщина має великий потенціал з точки зору річкового транспорту та стає одним із дуже цікавих практично-логістичних хабів не тільки в агропромисловій галузі, але й інших», - зазначив Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

Під час дискусії також обговорювали і державний фонд регіонального розвитку. Керівництво Херсонщина вже 3 роки поспіль інвестує в аеропорт,  і сьогодні це дає свої результати: будуються нові заклади, готелі повністю заселенні, а до області прилітають інвестори.

«Саме завдяки державному фонду регіонального розвитку ми запустили таку «точку успіху», як Херсонський аеропорт. Далі ми плануємо будівництво мостоперехлоду. Такі речі є глобальними, вони запускають всю внутрішню економіку», - прокоментував Андрій Гордєєв.

Також спікерами на панелі стали:

  • Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко;
  • Голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко;
  • Міський голова міста Тростянець Юрій Бова;
  • Радник Міністра економічного розвитку Польщі Кшиштоф Сівек;
  • Член міської ради міста Менло-Парк (Каліфорнія, США) Кетрін Карлтон;
  • Керівник управління інвестиційної політики Львівської обласної державної адміністрації Роман Матис.

Нагадаємо, що Київський міжнародний економічний форум (КМЕФ) — масштабна міжнародна подія, головною темою якої є майбутнє економічного розвитку. Щорічно на форумі обговорюються найбільш важливі проблеми не лише для України, а всього світу в цілому. КМЕФ покликаний створити потужну дискусійну платформу, об'єднавши учасників, які формують новітню історію економічного розвитку у столиці найбільшої європейської країни.Корисні посилання