Апаратне навчання «Європейські підходи в боротьбі з корупцією»

20.01.2017 11:25:52
Апаратне навчання «Європейські підходи в боротьбі з корупцією»

19 січня о 16.00 годині в залі засідань відбулося чергове апаратне навчання за темою “Європейські підходи в боротьбі з корупцією”. Лекцію проводив Яцик Вадим Миколайович – головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції.

Торкнувшись історії, слухачі були ознайомлені, як унеможливити корупційні прояви, створивши реально діючий механізм протидії корупції на прикладі країни, яка зуміла на помилках минулого змінити своє майбутнє і стати однією з найрозвиненіших країн світу та західної Європи, – Німеччини.

Лектор висвітлив «генеральну лінію» німецького уряду у сфері запобігання корупції, яка полягає в тому, щоб в результаті законодавчих, організаційних, кадрових та інших заходів унеможливити зловживання державним службовцем своїм посадовим становищем. Підтвердженням цього є саме будівля Німецького парламенту – Рейхстаг. Футуристична конструкція – купол з прозорими скляними стінами символізує прагнення до прозорості та демократичності політичної системи країни в цілому. За замислом архітектора Нормана Фостера, купол збудовано таким чином, щоб внизу нього була розташована «парламентська зона» (сесійна зала), а зверху «оглядова зона» для звичайних відвідувачів. Лінію скляних стін продовжено безпосередньо в самій сесійній залі, таким чином була підкреслена ідея переваги простого люду над парламентарями, оскільки вони їх обирають, тобто наймають на роботу, даючи кожному право подивитись як працюють парламентарі з усіх боків.

3.Та найголовнішим було створення реальної «системи покарань». Так, державного службовця за здійснення корупційного правопорушення, притягується до кримінальної відповідальності, де суд встановлює покарання у вигляді позбавлення волі на певний строк.

Завершив лекцію Яцик Вадим Миколайович, такими словами: «Німеччина стоїть на трьох китах – моральних принципах, контролі та невідворотності покарань».

Корисні посилання