«БІБЛІОТЕЧНА ПАЛІТРА ХЕРСОНЩИНИ»-2016: свято найцікавіших задумів та досягнень

04.10.2016 09:31:02
«БІБЛІОТЕЧНА ПАЛІТРА ХЕРСОНЩИНИ»-2016: свято найцікавіших задумів та досягнень

Вересень кожного року на Херсонщині можна з повагою і гордістю назвати бібліотечним. У Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім.О.Гончара в рамках святкування Всеукраїнського дня бібліотек пройшов Обласний фестиваль «Бібліотечна палітра Херсонщини». У 2016-му Фестивалю виповнилося 10 років! Він став брендом і змінив бібліотечне життя регіону. З року в рік наш осінній форум збирав все більше учасників, відкривав нові імена, ставав джерелом інновацій, здобутків, креативних ідей і досягнень бібліотекарів краю.

Кількість учасників заходу – більше 150! Це представники органів влади області та міста, працівники публічних та вузівських бібліотек регіону, меценати, читачі. Почесними гостями Фестивалю були: Рожков Ю.Г., голова постійної комісії Херсонської обласної ради з питань управління об’єктами комунальної власності, архітектури, будівництва та транспорту; Нікіфоренко Л.С., начальник управління з питань мовної політики та літератури Міністерства культури України; Думинська С.В., начальник управління культури Херсонської обласної державної адміністрації; Урсуленко О.Б., секретарь міської ради VІІ скликання та інші.

Гостів Фестивалю запросили на інтелектуальну алею розваг «Бібліотечне перехрестя», де на них чекали: читацький перелаз «На гостини до нас», майстер-класи «Веселка бібліотечних талантів», «Краєзнавчий дартс», «РадіоКавун», фотосалон «Привіт з Херсона», Книжковий PR, які були насичені інтерактивом.

10 років – ціле професійне життя. За цей час всі учасники творчо зростали, закріплювались в професії – формували обличчя сучасних бібліотек та бібліотекарів. Бібліофест відображав кожен етап розвитку нашої бібліотечної справи. Найбільш важливі з них нагадала відеопрезентація “Від Конкурсу професійної майстерності до Фестивалю інноваційних ідей”.

До Конкурсної програми Фестивалю “Бібліотека: open air” (“Бібліотека: відкритий простір”) надійшло понад 30 заявок від центральних, міських, селищних, сільських бібліотек Херсонщини. Після ретельного розгляду Оргкомітет відібрав 8 найбільш цікавих робіт. Їх оцінювала група незалежних експертів.

Місця переможців розподілилися наступним чином:

1 місце – проект «Каланчацький ББК-театр «Living books» центральної бібліотеки Каланчацької ЦБС. Їх інноваційний творчий проект ставить за мету популяризацію літератури засобами театралізації.

2 місце – проект «Бібліотека – благодійник та волонтер» Киселівської сільської бібліотеки Білозерського району. Творча команда проекту прагне вийти на новий рівень у наданні послуг, зробити обслуговування у форматі 3Д. Це розшифровується так: 1Д – думай, 2Д – дій, 3Д – допомагай. Допоможи людині, допоможи громаді, допоможи селу.

3 місце – проект «Крок у власне майбутнє!» Благодатненської сільської бібліотеки Скадовського району. Автори проекту впевнені: щоб змінити країну, треба починати з малого. Ідеальне для цього місце – бібліотека з її неймовірним спектром можливостей – чи не єдина інституція, що сприяє просвіті, надаючи безкоштовний доступ до інформації, знань і культурного надбання нації та світу.

Крім того, було підведено підсумки конкурсу Херсонського обласного бібліотечного товариства на кращий сценарій патріотичного спрямування “З любов’ю до України”. Перемогу в ньому отримала Борозенська сільська бібліотека-філія Великоолександрівської ЦБС, а за інноваційний підхід до висвітлення теми патріотизму відзначено Нововоронцовську центральну районну бібліотеку.

В рамках обласного Фестивалю “Бібліотечна палітра Херсонщини – 2016” пройшла НеКонференція директорів централізованих бібліотечних систем та завідувачів районними бібліотеками на тему “Трансформація публічних бібліотек в умовах адміністративної реформи”. Про діяльність Міністерства культури України, перспективи подальшого розвитку українських бібліотек говорила в своєму виступі Лариса Степанівна Нікіфоренко. Генеральний директор бібліотеки Н.І.Коротун зупинилась на нових проектах та програмах освоєння соціокультурного середовища, що дозволяють головній бібліотеці Херсонщини стати дійсно відкритою бібліотекою. Директори публічних бібліотек позитивно оцінили ці та інші виступи, що прозвучали на неКонференції, адже її формат дозволяє неформально обговорити нагальні питання бібліотек.

Окремо хочеться сказати, що велику кількість учасників зібрав конкурс творчості бібліотекарів «Ярмарок відкриттів». Його метою було: показати громаді бібліотекаря як творчу особистість. Ми дуже вдячні всім колегам – бібліотекарям районів та міст Херсонщини – за організовані виставки і майстер-класи!

Молода команда бібліотекарів у вельми незвичному, але дуже змістовному і креативному костюмованому одязі зустрічала й супроводжувала гостей. А на всіх поверхах установи та на будь-яких майданчиках можна було бачити фантастично цікаві інсталяції.

Змістовно, інноваційно, цікаво, креативно! Отже, кожна хвилина Бібліофесту дарувала гостям ці добротності.

 

Корисні посилання