Будуймо водні ворота України!

29.09.2017 15:32:57
Будуймо водні ворота України!

29 вересня під час Х ювілейного міжнародного інвестиційного форуму «Таврійські горизонти: співпраця, інвестиції, економічний розвиток» відбулася панельна дискусія на тему: «Глобалізація зовнішньоекономічних процесів через розвиток транспортно-логістичної інфраструктури та відновлення річкового судноплавства», а також представлений проект «Водні ворота України».

Модератором виступив голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв.

Спікерами стали:

  • Генеральний директор ТОВ СП «Нібулон» Олексій Вадатурський;
  • Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Білорусь в Україні Ігор Сокол;
  • Голова Гомельського обласного виконавчого комітету Володимир Дворнік; 
  • Надзвичайний та Повноважний Посол Ірану в Україні Мохаммад Бехешті-Монфаред;
  • Директор ТОВ «Амалтея» Сергій Рибачок; 
  • Президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков.

«Ми хочемо презентувати питання глобалізації через нашу річку Дніпро. Ті перемовини, які здійснювалися з Білоруською, Іранською, Турецькою та Прибалтійською сторонами, ми можемо сьогодні об’єднати та презентувати у вигляді майбутнього Херсонщини, а саме у проекті "Водні ворота України», - зазначив Андрій Гордєєв.

Присутнім була запропонована презентація суднохідною компанією ТОВ «Нібулон», яка сьогодні є флагманом річкових перевезень. 

Проект «Водні ворота України» відкриє для Херсонщини нові перспективи і можливості для розвитку, сприятиме налагодженню торгових зв’язків з іншими країнами, дозволить експортувати та імпортувати продукцію. Очільник області Андрій Гордєєв зазначив, що у планах є об’єднати Прибалтику, Скандинавію та Азіатські країни.

Відновлення водного шляху Е-40 значно спростить торгівлю між Україною і Білоруссю. Внутрішній водний транспорт забезпечує економію пального і може використовуватись для перевезення великогабаритних вантажів. Також він сприятиме розвитку сучасної логістичної інфраструктури в прикордонних регіонах країн. 

Потенційний товарообіг між двома сусідніми країнами становить близько 10 млн. тон. У Білорусь Україна може постачати овочі, фрукти, соки,зерно і зерно продукти, олійні культури, шрот, універсальні контейнери та будівельні матеріали. Херсонщині буде вигідно закуповувати білоруський бітум, який відповідає всім європейським стандартам. Також до нас надходитимуть продукти нафтопереробки та сільгосптехніка з Білорусі.

Реалізація даного проекту дозволить нам зменшити міжобласні перевезення зернових вантажів до 2 млн. тон та вивільнити від вантажного автомобільного транспорту обласні центри, що розташовані на річці Дніпро, такі як Херсон, Запоріжжя, Миколаїв та інші.

«Сподіваюся, що зовсім скоро будуть результати у Білорусько-Українськом торгово-економічному співробітництві», - зауважив Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Білорусь в Україні Ігор Сокол.

По закінченю панельної дискусії було укладено тристоронній міжрегіональний протокол про наміри щодо реалізації проекту з розвитку транспортно-логістичного сполучення.



Корисні посилання