Cоціальні гарантії учасників антитерористичної операції в пріоритеті для районної влади

02.04.2018 06:21:39
Cоціальні гарантії учасників антитерористичної операції в пріоритеті для районної влади

28 березня відбулося засідання колегії райдержадміністрації, на якому розглянуто питання про стан роботи щодо соціального захисту та професійної адаптації учасників антитерористичної операції.

Яка саме робота проводиться в районі поінформувала начальник управління соціального захисту населенні райдержадміністрації Юлія Ільїна.

За інформацією доповідача станом на 01 січня 2018 року на обліку в управлінні соціального захисту населення перебуває 252 військовослужбовця учасників АТО. Отримали статус «Учасник бойових дій» - 249 осіб, «Інвалід війни ІІІ групи» - 3 особи, «Член сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни» та «Член сім’ї військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісті під час проходження військової служби» - 4 особи. На обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебувають 12 учасників АТО (інвалід війни – 1, учасників бойовий дій - 11).

Протягом минулого року 4 учасника АТО отримали направлення та пройшли курс психологічної реабілітації, 6 - забезпечені санаторно-курортними путівками, 44 дитини учасників бойових дій в зоні проведення АТО охоплені послугами оздоровлення та відпочинку.

Щорічну разову грошову допомогу ветеранам війни до 5 травня отримали 231 учасник АТО на загальну суму 280,2 тис. грн. (учасники бойових дій – 229, інваліди війни - 2) та 3 члени сім’ї загиблого на суму 1,8 тис. грн.

Юлія Миколаївна зазначила, що в районі діє програма поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та інвалідів, відповідно до якої забезпечено виплати щомісячної стипендії трьом матерям воїнів - загиблих під час проведення бойових дій у зоні антитерористичної операції. Також заходами програми передбачалось надання пільг сім’ям військовослужбовців, які беруть участь в АТО та членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО - 50% знижка вартості житлово-комунальних послуг та безкоштовне зубопротезуванням (зазначеною пільгою скористувалися 7 учасників бойових дій в зоні АТО на загальну суму 17,2 тис. грн.)

В минулому році за рахунок коштів сільських (селищної) рад виплачена матеріальна допомога 34 демобілізованим учасникам АТО на загальну суму 37,0 тис. грн.

За рахунок райбюджету 2 учасника бойових дій в зоні АТО пройшли курс навчання за професією «Водій транспортних засобів категорії «В» в Каховській приватній автомобільній школі Товариства сприяння обороні України та отримали свідоцтва про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв.

У минулому році до Каховського міськрайонного центру зайнятості для вирішення питання працевлаштування звернулися 58 учасників антитерористичної операції, які отримали консультації щодо реєстрації в службі зайнятості, послуг, які надає державна служба зайнятості, умов та порядку отримання допомоги по безробіттю. Безробітні, з числа демобілізованих військовослужбовців звільнених у запас, учасники АТО активні учасники навчань, семінарів, тренінгів. Три військовослужбовці, звільнені у запас, які зареєстровані як безробітні взяли участь у громадських роботах.

З метою поінформованості даної категорії громадян спеціалістами управління соціального захисту населення, міськрайцентру зайнятості, Каховського районного центру надання соціальних послуг, центром надання допомоги учасникам АТО постійно проводиться активна інформаційно – роз’яснювальна робота щодо соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції. На базі соціально-психологічного тренінгового центру Каховського міськрайцентру зайнятості пройшли інформаційні семінари для учасників АТО за участю представників управління соціального захисту населення, на яких присутні були ознайомлені з державними гарантіями з питань зайнятості; наданням пільг на житлово-комунальні послуги; забезпеченням санітарно-курортним лікуванням; видачею направлень на психологічну реабілітацію; забезпеченням технічними засобами реабілітації та протезно-ортопедичними виробами; призначенням всіх видів державних соціальних допоміг та субсидій.

Підсумовуючи питання соціальних гарантій військовослужбовців, учасників АТО головуюча колегії, заступник голови райдержадміністрації Вакулич Ольга звернулася до керівників місцевих громад з рекомендацією розглянути можливість оримання вищої освіти даної категорії осіб за програмою «Людський капітал», як одну із можливостей забезпечення спеціалізованими кадрами сільської місцевості.

Корисні посилання