Дайджест реформ

18.01.2016 12:01:39
Дайджест реформ

У процесі децентралізації спроможні громади після об’єднання отримають реальні інструменти для покращення життя своїх мешканців потроху наповнюються реальним змістом. Парламент ухвалив низку законопроектів, якими передав місцевим органам влади обов’язки з надання адміністративних послуг, а також закріпив джерела фінансування цих нововведень. Йдеться, насамперед, про реєстрацію речових прав на нерухомість та державну реєстрацію бізнесу (законопроект «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (№2983), «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (N2982), «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо фінансової забезпеченості надання адміністративних послуг органами місцевого самоврядування» (N2981).

Ці законопроекти – лише початок. Найближчим часом парламент має врегулювати низку проблемних питань фінансової спроможності громад, а також розпорядження земельними ресурсами. Також на часі – наведення ладу у питанні юридичного підґрунтя для здійснення вповноваженими об’єднаними громадами, що стане можливим лише після державної реєстрації. Як буде відбутватися реєстрація вирішать законодавці. Відповідний законопроект – «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей державної реєстрації органів місцевого самоврядування як юридичних осіб» (№3106) – парламент ухвалив у першому читанні. До другого документ готуватимуть за скороченою процедурою. Відтак на голосування з ухвалення у цілому його планують винести за тиждень.

Реформа освіти

Парламент підтримав у першому читанні проект Закону «Про наукову і науково-технічну діяльність». Зважаючи на те, що всі проблемні моменти узгоджені, найближчим часом очікуємо на остаточне схвалення. Відтак, шанси розпочати масштабні зміни вже у 2016 році, які дозволять українській науці опинитися у світовому тренді розвитку, дуже високі. Серед запропонованих новацій – докорінні зміни у стратегічних підходах до планування та фінансування наукової сфери.

Прозорість влади

Цього тижня народні депутати вирішили відмовитися від паперової бюрократії у Верховній Раді й перейти на електронний документообіг, а також запровадити поіменне голосування у місцевих радах. Відповідні документи ухвалені лише у першому читанні.

Корисні посилання