День відкритих дверей в обласному онкологічному диспансері

20.10.2017 14:31:34

Сьогодні, 20 жовтня у Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози в Херсонському обласному онкологічному диспансері відбувся День відкритих дверей. З самого ранку біля реєстратури та кабінетів лікарів вишикувалися черги. Три фахівця приймали жінок, консультуючи та оглядаючи їх.

Після огляду з талоном, отриманим у реєстратурі, пацієнки проходили рентгенологічне дослідження молочних залоз – мамографію. За 2,5 години від початку Дня відкритих дверей огляд лікаря і обстеження пройшли 56 осіб, виявлено 1 випадок раку молочної залози. Обстеження та консультацї - безкоштовні, адже кошти на діагностику в обласних закладах виділено з обласного бюджету. Безоплатними для пацієнтів ці послуги є вже близько півроку, а не лише в День відкритих дверей.

«Проблема раку молочної залози є дуже актуальною як для України, так і для Херсонської області. Щороку в області виявляється майже 450 нових випадків захворювання на рак молочної залози. Онкодиспансер різними методами – через засоби масової інформації, листівки з участю відомих телеведучих і зірок, арт-проекти – намагається привернути увагу наших жінок до проблеми раку молочної залози. Проблема є, не варто її замовчувати і уникати щорічних обстежень», - закликала головний лікар онкодиспансеру Ірина Сокур.

За словами лікарів-мамологів закладу, захворюваність на рак молочної залози щороку зростає. Ризик виникнення раку збільшується з віком, а тому, навіть якщо жодних скарг на здоров’я немає, жінкам у віці 40-50 років варто 1 раз на 2 роки робити мамографію. Після 50 років і старшим – 1 раз на рік. Важливе значення має самообстеження, що займає всього 15-20 хвилин на місяць, але дозволяє виявити проблему раніше, до появи симптомів.

Найменші пухлини в молочних залозах діагностують за допомогою мамографа. В онкодиспансері, як запевнив завідувач рентгендіагностичним відділенням, голова Херсонського регіонального відділення Асоціації радіологів України Віктор Мякиньков, працює один з кращих мамографів в Україні. Щоправда зараз він витримує значне навантаження, бо щороку на мамографі обстежують близько 5 тис. жінок (по Україні середнє навантаження на 1 мамограф 2 тис. осіб за рік).

Для молодих жінок до 40 років обстеження молочних залоз можна пройти на апараті УЗД. Головне – обстежитись вчасно. «Рак виліковний, але головною передумовою успіху є раннє виявлення захворювання», - наголосив Олександр Гловацький, завідувач мамологічного відділення, головний позаштатний онколог Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації. Раннє виявлення покращує прогноз лікування. У країнах, де жінки поважають себе і піклуються про власне здоров’я, п’ятирічна виживаємість складає 90-95%, тоді як в Україні – лише 65%.

Корисні посилання