ДО УВАГИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ - ПІДПРИЄМЦІВ !

08.04.2019 13:00:49
ДО УВАГИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ - ПІДПРИЄМЦІВ !

З 1 січня 2019 року страховий стаж, необхідний для призначення пенсії,  складає 26 років і надалі він поступово буде збільшуватися.  Для тих, хто досягне пенсійного віку в 2020 році – це 27 років, у 2021 році – 28 років і так до 2028 року, коли необхідний для призначення пенсії страховий стаж становитиме 35 років.

Страховий стаж – це період, протягом якого людина підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачувалися внески в розмірі не менше мінімального страхового внеску. 

Для зарахування страхового стажу фізичним особам-підприємцям, у тому числі  «спрощенцям», необхідно своєчасно сплачувати єдиний соціальний внесок та подавати річну звітність до органів фіскальної служби.

Дані звітності про дохід підприємця та сплату єдиного внеску завантажуються до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов‘язкового державного соціального страхування та в подальшому використовуються для призначення пенсії, допомоги по безробіттю та інших соціальних виплат.

Згідно з діючим законодавством фізичні особи-підприємці зобов’язані сплачувати єдиний внесок в розмірі не меншому ніж 22% від мінімальної зарплати, яка  з 1 січня 2019 року складає 4173 грн, відповідно мінімальний страховий внесок - 918 грн 06 коп на місяць.

Максимальна величина доходу, яка підлягає оподаткуванню, у  2019 році становить 62 595 грн, відповідно сума нарахованого єдиного внеску – 13 770 грн 90 коп.

Підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, у разі не отримання доходу (прибутку) у звітному кварталі або в окремому місяці звітного кварталу, зобов’язані самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої діючим законодавством.  При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

Термін сплати єдиного внеску, нарахованого за звітний квартал, - до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом. У разі несплати або несвоєчасної сплати єдиного внеску, виникає недоїмка, на яку  нараховуються фінансові санкції.

Наявність заборгованості зі сплати страхових або єдиного внесків не дозволяє зарахувати до страхового стажу періоди підприємницької діяльності в повному обсязі і людина ризикуєте залишитися без права на отримання пенсії та інших соціальних виплат.

Звільняються від сплати за себе єдиного внеску фізичні  особи-підприємці, які отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області



Корисні посилання