Досягнення в агропромисловому комплексі області за січень-жовтень 2017 року

17.11.2017 09:01:18
Досягнення в агропромисловому комплексі області за січень-жовтень 2017 року

Обсяги продукції сільського господарства в постійних цінах 2010 року по області за січень – жовтень 2017 року складають 10500,6 млн. грн., із них 51,6% вироблено в сільськогосподарських підприємствах, 48,4% - в господарствах населення.

Темп росту у порівнянні з відповідним періодом 2016 року складає 101,4%, в т.ч. в сільгосппідприємствах – 102,6%, в господарствах населення - 100,1%.

В середньому на одну особу наявного населення області вироблено сільськогосподарської продукції на 9884 гривень.

На одну особу сільського населення вироблено продукції сільського господарства  на 25493 грн.

В розрахунку на 100 га сільськогосподарських угідь вироблено продукції сільського господарства на 533 тис. грн. (в постійних цінах 2010 року).

За січень - жовтень 2017 року виробництво рослинницької продукції збільшилося на 2,3% порівняно з відповідним періодом минулого року.

Згідно зведених даних Головного управління статистики в області, станом на 01 листопада 2017 року сільгосптоваровиробники області всіх форм власності всього зернових та зернобобових культур скосили з площі 730,6 тис. га, намолотили 2565,0 тис тонн (у початково-оприбуткованій вазі), що становить 114% до відповідного періоду минулого року, при середній урожайності 35,1 ц/га.

Також слід зазначити, що Херсонська область щорічно виробляє близько 40% валового збору рису в Україні.

Крім того, озимий ріпак скошено з площі 49,4 тис. га, намолочено 126,4 тис. тонн (222% до минулого року).

Збільшення відбулося завдяки виконанню комплексу заходів, спрямованих на отримання запланованого урожаю, а саме: підживлення озимих культур в оптимальні строки в необхідній кількості, проведення заходів по боротьбі з бур’янами, шкідниками, хворобами, сівба високоякісним кондиційним насінням високих репродукцій.

Херсонщина займає перше місце в Україні по виробництву овочевих культур відкритого та закритого ґрунту, яких станом на 01 листопада поточного року всього зібрано 1200,8 тис. тонн.

Плодів та ягід зібрано 63,4 тис. тонн (118% до відповідного періоду минулого року), винограду – 39,2 тис. тонн (116%). Збільшення відбулося завдяки підвищенню урожайності.

В області найбільша в Україні площа зрошуваних сільськогосподарських угідь – 427,1 тис. га., або 21,7%  від загальної площі сільгоспугідь. Поливається 309 тис. га основного зрошення,   у т. ч. краплинним зрошенням 43,5 тис. га.

За рахунок організаційних заходів, залучення інвестицій площі використання зрошення в області у 2017 році було збільшено на 9 тис.га.

Площі краплинного зрошення овоче-баштанних, зернових культур і багаторічних насаджень у поточному році збільшено на 0,6 тис.га.

З метою подальшого розвитку зрошуваного землеробства неодноразово проводилися зустрічі з представниками Міністерства аграрної політики та продовольства України, експертів Світового банку, керівниками провідних сільськогосподарських підприємств області, що використовують зрошувані землі, з питань розробки Стратегії відновлення та модернізації зрошення в області.

На сьогоднішній день схвалені основні напрямки Програми реформ з імплементації «Принципів для опрацювання Стратегії відновлення роботи зрошувальних систем», представлені Світовим банком. Разом з тим, Координаційною радою з питань відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем направлено до Кабінету Міністрів України пропозицію щодо офіційного запиту від Уряду (в особі Мінфіну) до Світового банку стосовно включення в програму взаємодії між Світовим банком та Україною питання розвитку сектору зрошення та дренажу в Україні як одного із пріоритетних напрямків фінансування.

Станом на 01 листопада в області нараховується:

120,5 тис. голів великої рогатої худоби,

168 тис. голів свиней,

9175 тис. голів птиці,

51,4 тис. голів овець та кіз.

За січень - жовтень 2017 року виробництво тваринницької продукції склало:

- реалізація на забій худоби та птиці у живій масі – 57,8 тис. тонн;

- молоко - 252 тис. тонн;

- яйця – 833,2 млн штук, це 3 місце по Україні.

Завдяки ведення селекційно-племінної роботи у сільськогосподарських підприємствах, за підсумками 10 місяців поточного року, вже традиційно область займає І місце по кількості надоєного молока від однієї корови, що становить 5927кг (5109 кг по Україні ), що більше на 6,1% ніж у минулому році. А в таких підприємствах як: ДПДГ «Асканійське», ТОВ «Світанок», ПП АФ «Промінь», ТОВ ТД «Долинськое», ППБФ «Таврія» надій на корову вже сягає більше 6000 кг.

За настригом вовни Херсонщина займає І місце по Україні, де настригають по 2,9 кг вовни від однієї овечки, по Україні цей показник становить – 1,3кг вовни. А в таких підприємствах як: ДПДГ «Асканійське», ДПДГ «Асканія-Нова», цей показник становить більше 7,0 кг.

У поточному році в галузі тваринництва здійснювалася реконструкція і будівництво тваринницьких приміщень. Так, у 2017 році закінчилося будівництво другої черги молочно-товарної ферми та розпочато реконструкцію приміщення для утримання корів потужністю 200 голів у ФГ «Еліта» с. Первомаївка Верхньорогачицького району за рахунок власних інвестицій. Разом з тим, у 2017 році підприємствами ФГ «Еліта» Верхньорогачицького району та ФГ «Молочний фонтан» Нижньосірогозького району було закуплено відповідно 65 та 32 голови племінного поголів’я  нетелів для покращення кількісних та якісних показників молочного гурту, розширення виробничих потужностей та збільшення виробництва молока в області.

У 2017 році провідне підприємство з виробництва яєць в області, філія ПАТ птахорадгосп «Червоний прапор» у Білозерському районі, проводило роботу з добудови трьох приміщень для утримання поголів’я птиці, введення в дію якого заплановано у 2018 році.

З метою  покращення  ведення галузі та збільшення обсягів виробництва м’яса, підприємство ТОВ АПФ «Воронцовське» Нововоронцовський району за рахунок власних інвестицій у 2017 році впроваджує проект з реконструкції приміщення для утримання свиней, потужністю 1200 голів, що дасть можливість збільшити виробництво свинини до 2,2 тис. тонн на рік.

Впливовими інструментами в розбудові сільського господарства являються інвестиційні кошти та фінансова підтримка проектів міжнародної технічної допомоги.

В рамках реалізації проекту USAID/Партнерство заради інновацій «Розвиток сімейних ферм, об’єднаних в сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи» надається підтримка у створенні сімейних ферм, зокрема протягом 2017 року  на території області відкрито 2 нові сімейні ферми (Голопристанський та Скадовський район), одна з яких є інноваційною та не має аналогів (Ферма Зіновських), що позитивно вплинуло на стабілізацію каналів реалізації виробленої продукції тваринництва в особистих селянських господарствах;

Проекти Міжнародної організації «International Trade Centre» та Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (УПБРП) супроводжують вихід виробників плодоовочевої продукції на Європейські та Азіатські ринки, завдяки чому спостерігається позитивна динаміка у збільшені обсягів продукції, що екпортується.

У 2017 році створено 2 сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи в Нижньосірогозькому районі та м.Херсон, чим забезпечено вихід особистим селянським та фермерським господарствам на додаткові внутрішні та зовнішні ринки за рахунок їх об’єднання і нових можливостей щодо формування великих товарних партій.

У поточному році на території області відкрито 3 потужні підприємства.

У липні в Голопристанському районі ТОВ СП «Нібулон» введено в експлуатацію перевантажувальний термінал на 76 тис.тонн, який значно полегшить логістику агропромислової продукції, зменшивши витрати на транспортування, та дозволить збільшити обсяги експорту аграрної продукції з Херсонщини.

У вересні ТОВ НВП «5 Елемент» в Голопристанському районі урочисто  відкрито підприємство по виробництву нано-добрив, яке  планує виробляти до 10 тонн мінеральних мікродобрив щорічно, забезпечуючи його реалізацію по всьому світу.

У вересні компанією TOB «ТерраТарса Україна» у м.Каховка відкрито лабораторію «ТерраЛаб», яка є початком масштабного міжнародного інвестиційного проекту з будівництва заводу для виробництва комплексних мінеральних добрив. Завод буде забезпечувати спеціальними добривами сільськогосподарських виробників як України, так і країн ближнього зарубіжжя.

Корисні посилання