Досягнення в агропромисловому комплексі області за січень-жовтень  2016 року.

15.11.2016 10:44:04
Досягнення  в агропромисловому комплексі області за січень-жовтень  2016 року.

 

За даними Головного управління статистики в області обсяги валової продукції сільського господарства в постійних цінах 2010 року по області за 10 місяців 2016 року складають 10566,9 млн. грн. Темп росту у порівнянні з відповідним періодом 2015 року складає 100 %.

В середньому на одну особу наявного населення області вироблено валової продукції на 9921 грн.

На одну особу сільського населення вироблено 25579,5 грн валової продукції сільського господарства.

В розрахунку на 100 га сільськогосподарських угідь вироблено валової продукції сільського господарства (в постійних цінах 2010 року) на 536,6 тис. грн.

За січень – жовтень 2016 року виробництво рослинницької продукції збільшилося на 4,3% порівняно з відповідним періодом минулого року.

Станом на 1 листопада 2016 року в усіх категоріях господарств зернових і зернобобових культур намолочено 2249,9 тис. тонн, при урожайності 34,8 ц/га.

Соняшнику намолочено 606,9 тис. тонн, що більше відповідного періоду минулого року на 115 тис. тонн. (на 23,4%), зросла збиральна площа на 26,4%. Урожайність соняшнику склала 16,6ц/га.

Сої намолочено 317,3 тис. тонн, що більше відповідного періоду минулого року на 11,9 тис. тонн (на 3,9%), урожайність сої зросла на 3 ц/га порівняно з минулим роком і склала 36,8 ц/га, і це найвища урожайність в Україні.

Картоплі накопано 276,8 тис.тонн, при урожайності 117ц/га.

За обсягами  виробництва овочевої продукції область щороку традиційно займає перше місце серед областей України. Виробництво овочів відкритого ґрунту склало 1123,4 тис.тонн, що на 2,2% більше минулого року за рахунок збільшення на 15 ц середнього показнику їхньої врожайності до 302 ц з 1 га., це перше місце в державі.

Загальне виробництво плодоягідної продукції склало 53,8 тис.тонн з урожайністю 75,8 ц з 1 га.

Винограду зібрано 33,7 тис.тонн, при урожайності на 78,2 ц/га.

Станом на 01 листопада поточного року під урожай 2017 року озимих зернових сільськогосподарських культур посіяно 579,2 тис. га, що на 55,8% більше минулого року, із них на  зерно 530,9 тис.га., на 54,6% більше. Крім того, озимого ріпаку посіяно 44,5 тис.га, або на 70% більше минулого року.

В області налічується 427,1 тис. гектарів площ зрошуваних земель.

За рахунок організаційних заходів, залучення інвестицій площі використання зрошення в області у 2016 році було збільшено на 8 тис.га і вони досягли  300 тис.га, або 70,2%.

Площі краплинного зрошення овоче-баштанних, зернових культур і багаторічних насаджень у поточному році збільшено на 1,8 тис.га і складають 43,9 тис.га.

З метою подальшого розвитку зрошуваного землеробства неодноразово проводилися зустрічі з представниками Міністерства аграрної політики та продовольства України, експертів Світового банку, керівниками провідних сільськогосподарських підприємств області, що використовують зрошувані землі, з питань розробки Стратегії відновлення та модернізації зрошення в області.

За підтримки проекту міжнародної технічної допомоги USAID «Вода для агросектору» в області площі зрошуваних земель розширилися на 1,4 тис.га.

Одним із головних та визначальних факторів подальшого динамічного та ефективного розвитку агропромислового виробництва є безперервне оновлення необхідних для цього технічних засобів. Всього у поточному році аграріями області придбано 600 одиниць сільськогосподарської техніки на загальну суму 493,042 млн. грн., а саме: 307 тракторів, із них 168 вітчизняного виробництва і 65 зернозбиральних комбайнів, у т.ч. 6 вітчизняного виробництва та  іншої техніки 228 одиниць.

В усіх категоріях господарств області утримується 124,1 тис. голів великої рогатої худоби, в т. ч. корів 69,4 тис. голів, 197,2 тис. голів свиней, 54,0 тис. голів овець та кіз, 9199,1 тис. голів птиці.

За січень – жовтень 2016 року виробництво тваринницької продукції склало:

– реалізація на забій худоби та птиці у живій масі – 59,1 тис. тонн;

– молоко – 260,4 тис. тонн;

– яйця – 908,6 млн штук.

У сільськогосподарських підприємствах збільшилася продуктивність худоби та птиці. Середні надої молока на одну корову зросли 4,8% і склали 5587кг. (це друге місце по Україні). Несучість курей – несучок зросла на 7% і склала 200 штук.

У поточному році в галузі тваринництва здійснювалася реконструкція і будівництво тваринницьких приміщень. Так ДПДГ «Асканійське» Каховського району завершило реконструкцію приміщення для утримання молодняку великої рогатої худоби,  а також здійснюється будівництво: ФГ «Еліта» Верхньорогачицького району ІІ черги молочно-товарної ферми, ПП АФ «Промінь» Генічеського району родильного відділення для корів, філією Чорнобаївське ПАТ «Птахогосподарство «Червоний прапор» Білозерського району трьох приміщень птахофабрики.

Впливовим інструментом в розбудові сільського господарства є залучення коштів міжнародної технічної допомоги, яких протягом 2016 року освоєно 17,5 млн грн.

На території області впроваджується 10 проектів завдяки яким:

  • надавалася технічна підтримка по відновленню системи зрошення в с. Павлівка Генічеського району (ТОВ «Агро-Співдружність»), с. Бургунка Бериславського району (ПАТ «Бургунське»), с. Чкалове Новотроїцького району (ФГ «Даніїл та СД»), смт. Високопілля Високопільського району, с. Горностаївка Новотроїцького району (Агрофірма «Мир») та с. Чулаківка Голопристанського району (ФГ «Аделаїда»);
  • створено 2 сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи в Голопристанському та Скадовському районах, які отримуватимуть грантову допомогу на придбання техніки та обладнання;
  • надавалася підтримка у проведенні реконструкції 8 сімейних ферм, зокрема на території Скадовсього (4 ферми), Бериславського (1), Нижньосірогізького (1), Каховського (1) та Цюрупинського (1) районах;
  • у Білозерському районі створено громадську платформу за підтримки Проекту «BELIEVE» голландської програми європейського партнерства МАТРА «Розвиток потужності громад для участі у впровадженні та здійсненні контролю процесу реформ у сільському господарстві, управлінні земельними ресурсами та розвитку сільських територій», яка об’єднує понад 60 сільгосптоваровиробників. Розроблено бізнес-проект розвитку сільських територій з метою відновлення зрошення на площі 1,55 тис. га, створення асоціацій та кооперативів по переробці сільськогосподарської продукції на територіях Киселівської, Петрівської та Радземелівської сільських рад.

Супроводжується вихід плодоовочевої продукції на Європейські та Азіатські ринки, у рамках проектів Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (УПБРП) та Міжнародної організації «International Trade Centre».

Розв’язання проблем агарного сектора економіки Херсонської області  пов’язано із системою забезпечення сільськогосподарських підприємств необхідними фінансовими ресурсами. Головною передумовою вирішення зазначеної проблеми є кредитування сільського господарства, уже 31 сільгосппідприємство області скористалися  фінансовою підтримкою здешевлення кредитів за 40 кредитними угодами. Прогнозна сума в компенсаційних коштах складає  5,6 мільйонів гривень.

За ініціативи обласної державної адміністрації та за сприянням херсонських народних депутатів в жовтні поточного року набули чинності зміни до законодавства України, які скасовують для невеликих виробників необхідність купувати за 500 тисяч гривень на рік ліцензію на оптову торгівлю вином, виготовленим із власної сировини.

Також, комітетами Верховної Ради України були враховані наші пропозиції стосовно внесення змін до Земельного Кодексу України в частині встановлення не менш як 10 років оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які є ділянками меліорованих земель і на яких проводиться гідротехнічна меліорація.

В жовтні поточного року Уряд прийняв рішення про виділення коштів у сумі 15,6 мільйонів гривень для завершення будівництва гідротехнічної споруди на Північно-Кримському каналі з облаштуванням вузла водообміну.

Крім того, з метою забезпечення поливом майже 25 тис.га споживачів Чаплинського, Каланчацького районів у цьому році в с. Каїрка Каланчацького району побудована електрична підстанції ПС 150/35/10 кВ «Нова», що в свою чергу дало можливість господарствам отримати запланований врожай сільськогосподарських культур та не понести фінансові втрати.

Протягом року, традиційно до свят, з метою наповнення споживчого ринку продуктами харчування, проводилися ярмарки-продажі сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки за цінами нижче ринкових. У ярмарках брали участь сільськогосподарські підприємства та харчової і переробної промисловості.

Корисні посилання