Естафета пам’яті «Слава визволителям України» пройшла населеними пунктами Великолепетиського району

11.02.2014 16:15:00

07 лютого 2014 року у Великолепетиському районі у форматі автопробігу відбувся другий етап естафети пам’яті «Слава визволителям України», присвячений 70-й річниці визволення сіл: Костянтинівка, Мала Лепетиха, Катеринівка, Князе-Григорівка від фашистських загарбників

З метою вшанування ветеранів війни, світлої пам’яті загиблих воїнів-визволителів та виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича щодо залучення громадськості до реалізації державної і регіональної політики, 07 лютого 2014 року у Великолепетиському районі у форматі автопробігу відбувся другий етап естафети пам’яті «Слава визволителям України», присвячений 70-й річниці визволення сіл: Костянтинівка, Мала Лепетиха, Катеринівка, Князе-Григорівка від фашистських загарбників (перший етап естафети, присвячений 70-й річниці визволення сіл: Демидівка, Запоріжжя, Миколаївка, Рубанівка було проведено 28 жовтня 2013 року).

Учасниками автопробігу стали ветерани Великої Вітчизняної війни, солдатські вдови, діти війни, голова районної державної адміністрації Олексій Скопіч, перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Трохименко, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Мошенець, керівники та працівники організацій та установ смт Велика Лепетиха, виконавчі комітети та депутати місцевих рад, учнівська молодь та громадскість.
Аби вшанувати пам’ять однополчан з с. Томина Балка Білозерського району Херсонської області до Великолепетиського району, не зважаючи на свій поважний вік (90 років), прибув почесний гість – ветеран Великої Вітчизняної війни, учасник визволення населених пунктів району, зв’язківець-розвідник 301-ї Гвардійської дивізії 5-ї ударної армії Олександр Іванович Швецов.
О 8 годині ранку автоколона із символікою: державною, партії Регіонів та прапорами держави-переможці у Великій Вітчизняній війні вирушила за маршрутом Катеринівка – Костянтинівка – Мала Лепетиха – Князе-Григорівка, бо саме в такій послідовності радянські війська звільняли села від фашистських загарбників.
У всіх вищезазначених населених пунктах учасників автопробігу тепло зустрічали жителі місцевих громад.
Під час урочистих мітингів, які були проведені у кожному з сіл, місцевих жителів з 70-річчям визволення від фашистських загарбників вітав голова районної державної адміністрації Олексій Скопіч та сільські голови. У своїй промові керівник району зазначив, що: «Пам’ятна дата визволення кожного села – це тисячі життєвих історій героїв-визволителів. Це життєписи молодих хлопців та дівчат, які мужньо захищали свій дім, своє село, свою Батьківщину. Їх подвиг це приклад для молоді сьогодення. На Великолепетищині зберігають пам’ять про Велику Перемогу, про кожен день, який наближав її. Наш святий обов’язок — зберегти пам’ять про тих, кого сьогодні немає поруч з нами, віддати шану тим, хто пройшов через лихоліття страшної війни — нашим дорогим ветеранам. Саме з цією метою від села до села, по всіх місцях бойової слави, проходить патріотична естафета пам’яті».
Перед учасниками заходу виступав ветеран Великої Вітчизняної війни, учасник визволення населених пунктів району Олександр Іванович Швецов, який вітав місцевих жителів з ювілейною датою, поділився з ними спогадами про тяжкі дні окупації та висловив сподівання на те, що у майбутньому більше ніколи війська загарбників не зазіхнуть на нашу землю.
У кожному населеному пункті на знак шани і вдячності воїнам-визволителям, які ціною власного життя дарували мирне сьогодення, учасники заходу поклали квіти, вінки до пам’ятників та пам’ятних знаків і вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та залпами почесної варти. Після урочистостей усі бажаючі мали змогу скуштувати «солдатську кашу».

Корисні посилання