На Херсонщині фермерам представили ефективні та рентабельні способи вирощування рису

14.08.2017 05:56:55
На Херсонщині фермерам представили ефективні та рентабельні способи вирощування рису

11 серпня в Інституті рису НААН України відбувся День поля, на якому були презентовані інноваційні підходи у вирощуванні рису на краплинному зрошенні.

У заході взяли участь представники агробізнесу з Херсонської, Миколаївської та Одеської областей, науковці, а також директор Департаменту землеробства Міністерства аграрної політики та продовольства Володимир Топчій, керівник департаменту агропромислового розвитку ХОДА Олександр Паливода.

Інститут рису, розташований в с. Антонівка Скадовського району, є єдиним в Україні науково-дослідницьким закладом, який спеціалізується на культурі рису. Сьогодні інститут займається пошуком найбільш ефективних та рентабельних способів вирощування рису, в тому числі - на краплинному зрошенні.

У своїй промові представник Міністерства Володимир Топчій відмітив, що після втрати кримських рисових систем питання вирощування рису на півдні України є дуже актуальним, адже рис за статистикою українці споживають найбільше з-поміж інших круп. Він розповів, що останні три роки рисові площі в країні залишалися практично незмінними, на них вироблялось близько 70 тис. тонн рису, в той же час, приблизно 80 тис. тонн рису Україна імпортує щороку.

«Нові технології відкривають можливості для тих, хто займається виробництвом рису», - зазначив Топчій, високо оцінивши технологію вирощування рису на краплинному зрошенні, яка вивчається і поширюється саме з Херсонщини.

Окрім інновацій рисівництва в інституті були представлені досліди з вирощування «на краплі» різних гібридів кукурудзи та сої.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр Паливода, який взяв участь у заході, зауважив, що рис - досить високорентабельна та затребувана культура, з якою можна виходити на експорт: «Я сподіваюся, що рис – стане брендовою культурою Херсонщини, як кавун, цибуля, томат. І у Херсонщини є всі можливості, щоб вийти з рисом світові ринки».

Під час заходу агровиробники мали змогу почути докладні описи досліджень вирощування культур в тих чи інших умовах та отримати від працівників інституту професійні відповіді та поради по агротехнології вирощування рису на зрошенні.

 Корисні посилання