Газета «Наддніпрянська правда» святкує сторічний ювілей!

20.12.2017 12:35:48
Газета «Наддніпрянська правда» святкує сторічний ювілей!

Цього року громадсько-політичній газеті Херсонщини «Наддніпрянська правда» виконується сто років.

З цієї нагоди ветерани-журналісти виступили з ініціативою провести урочисту зустріч у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О.Гончара, аби привітати з ювілеєм один одного й колег, з якими пощастило співпрацювати у виданні.

Така зустріч відбулася сьогодні, 20 грудня, і зібрала навколо визначної дати громадськість, журналістів і громадських діячів Херсонщини.

«Наддніпрянська правда», або як її називають самі творці видання «Наддніпряночка», народилася в буремні роки Української революції. І хоча в архіві не збереглося першого номера газети, ми достеменно знаємо, що це був 1917 рік.

Газета відігравала велику роль в історії Херсонщини, була літописцем усіх подій її розвитку. Вона стала колискою журналістських кадрів для багатьох сучасних ЗМІ області. В команді її тодішнього редактора Івана Гайдая працювали найкращі талановиті журналісти області. Авторитет газети був високим. Її читали у всіх районах області, їй довіряли, на неї сподівалися. Невипадково у 1967 році газету було нагороджено орденом «Знак Пошани», а в 1977 — Почесною Грамотою Президії Верховної Ради УРСР.

Привітати майстрів пера «Наддніпрянської правди» з ювілейною датою завітав на зустрів у бібліотеці в. о. першого заступника голови обласної державної адміністрації Дмитро Бутрій:

«Наддніпрянка» дала цілу плеяду талановитих журналістів-літописців нашого краю: від Владислава Івановича Добуша, який змінив Івана Івановича Гайдая на її редакторському майданчику, до Ігоря Петровича Реву – сьогоднішнього її редактора. Саме вони свого часу відкривали для нас світ новин Херсонщини, сприяли нашому становленню як людей і громадян, патріотів свого краю та України. Це видання довгий час було найпопулярнішим друкованим виданням Херсонщини, яке читали чи не в кожній оселі і дорослі, й діти. Хочу подякувати  та привітати, насамперед, колектив «Наддніпрянки» з такою поважною датою. А також усіх присутніх тут журналістів та гостей свята, бо це наша спільна подія. Легкого пера вам, нових творчих вершин, надійної зміни, а газеті відсвяткувати ще не один ювілей».

Дмитро Бутрій також зазначив, що незважаючи на потужний розвиток електронних інформаційних агентств, радіо та телебачення, друковані видання повинні продовжувати своє існування й розвиток, адже люди потребують цього.

В ході заходу згадали історію становлення газети, усіх тих, хто вплинув на долю самого видання й тих, кому довелося у ньому працювати. «Наддніпрянська правда» стала головною кузнею журналістських кадрів для багатьох відомих видань Херсонщини і всієї України. Кореспонденти, редактори, літератори та науковці зрощували власну майстерність, працюючи саме у «Наддніпрянській правді», яка щонайменше 80 років була головною газетою Херсонщини, продовжує жити і розвиватися сьогодні, розповідаючи мешканцям Херсонщини про важливі події рідного краю.Корисні посилання