GOPRI+: завершення проекту українсько-польської співпраці

25.01.2016 15:42:09
GOPRI+: завершення проекту українсько-польської співпраці

До новорічних свят подарунок отримала набережна Голої Пристані. Нині її прикрашає новісінька, щойно побудована зупинка для людей, які чекають переправи на Білогрудий острів.

Роботи з будівництва нового об’єкту благоустрою закипіли ще наприкінці листопада минулого року. Працівники фермерського господарства “Серпанок” розчищали майданчик, копали, монтували каркас і дах, укладали плитку, встановлювали лавки. І ось, якраз перед Новим роком, біля причалу виріс цілий павільйон, який дуже гармонійно вписався у міський простір.

…А розпочалося все ще в січні цього року, коли до Голої Пристані завітали представники польського Фонду політики розвитку, українського Центру регіонального розвитку «Топ-Кая» та польські фахівці з архітектури. Делегація представила місцевій владі та жителям проект “Створюємо зміни: моніторинг громадськості у Голій Пристані, Херсонської обл. – Стимул для істотних соціальних змін: Вишеградська четвірка для України”.

Гості запропонували співпрацю, головною метою якої було поліпшення громадського простору міста Гола Пристань. Для цього було створено та представлено Інтернет-ресурс “GOPRI+”, де на мапі кожен міг позначити проблемну ділянку, додати її фото та прокоментувати. Сайт сприяв відбору чотирьох проблемних територій, а потім, за допомогою голосування, була відібрана одна, як виявилося, найпріоритетніша – набережна в районі «нового фонтану».

На різноманітних консультаціях та зустрічах з голопристанцями представники Вишеградської четвірки, спеціалісти, архітектори пропонували і обговорювали зміни та покращення цієї ділянки. Далі польськими та чеськими архітекторами було розроблено та схвалено проект і, нарешті, розпочалося будівництво.

А 27 грудня до Голої Пристані знову завітали поляки – представники від Фонду політики розвитку, щоб презентувати вже готову зупинку річкового транспорту. До них приєдналися міський голова Олександр Бабич, депутати міської ради, колишній міський голова Анатолій Негра, який розпочинав співпрацю у цьому проекті, координатор проекту Поліна Рижова, представник Центру регіонального розвитку «Топ-Кая» Тетяна Лапенко, а також жителі міста.

Присутнім на відкритті розповіли, що зупинка обладнана сонячною панеллю, яка дає освітлення, точкою доступу до мережі Wi-Fi та камерою відеоспостереження. А навесні тут будуть насаджені виткі рослини, що створять екологічну “стіну”. Тож даний павільйон – не тільки сучасна європейська зупинка, а й місце зустрічі та відпочинку.

Проект фінансувався Вишеградським Фондом спільно з Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках Польської Програми сприяння розвитку, а загальна вартість виконаних робіт склала 20 тисяч євро.

Як наголосив міський голова Олександр Бабич, цей проект став початком плідної співпраці між містом Гола Пристань та Фондом політики розвитку. Сподіваємося, що це партнерство продовжиться не менш цікавими задумами.

Корисні посилання