Гранти і міжнародна технічна допомога

   Інформація  про залучення міжнародної технічної допомоги на Херсонщині

  Міжнародна технічна допомога (МТД) надається Україні на безоплатній та безповоротній основі країнами-донорами та міжнародними організаціями з 1992 року практично в усіх сферах економіки та суспільного життя країнами-донорами та міжнародними організаціями. У рамках надання Україні міжнародної технічної допомоги співробітництво здійснюється з 15 країнами, Європейським Союзом та понад 20 міжнародними організаціями.

    Залучення міжнародної технічної допомоги є одним із пріоритетних напрямків розвитку Херсонської області та ефективним шляхом фінансового доповнення до бюджету.

  Найбільшими донорами технічної допомоги для Херсонщини були та залишаються Сполучені Штати Америки, Європейський Союз, Канада, Великобританія, Японія, Нідерланди, Швеція, Фінляндія, Туреччина. Співробітництво у цьому напрямку також здійснюється з міжнародними організаціями: USAID, NEFCO, Британська Рада в Україні, Фонд Східна Європа, ЄБРР, Світовий банк, Фонд Конрада Аденауера, Міжнародний Вишеградський Фонд, “Відродження”, тощо.

  За останні 5 років країнами-донорами та міжнародними фінансовими організаціями надано Херсонщині допомогу на загальну суму понад 45 млн. дол. США на підтримку аграрного сектору, покращення енергоефективності, забезпечення сталого розвитку економічного розвитку, покращення стану охорони здоров’я, надання гуманітарної допомоги, зміцнення громадянського суспільства.

   На 01 жовтня 2016 року в області впроваджується більше 60 проектів (програм) міжнародної технічної допомоги на загальну суму понад 150 млн. дол. США, серед яких:

 • Проект ЕС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду-ІІІ». Донор – Європейський Союз при підтримці Програми Розвитку ООН.
 • Проект «Розвиток молочного бізнесу в Україні». Донор Міністерство закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади.
 • Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва. Донор – Міністерство закордонних справ, торгівлі і розвитку Канади.
 • Проект голландської програми європейського партнерства МАТРА «Розвиток потужності громад для участі у впровадженні та здійсненні контролю процесу реформ у сільському господарстві, управлінні земельними ресурсами та розвитку сільських  територій (*BELIEVE*)». Донор – Уряд Нідерландів.
 • Проект «Сприяння виходу українських МСП плодоовочевого сектора на світовий та внутрішній ринки і включення їх до ланцюгів доданої вартості». Донор – Шведський Уряд та Міжнародний торговий центр.
 • Проект «Впровадження економічно-доцільної моделі сталого енергетичного розвитку теплопостачання на прикладі теплового району міста Гола Пристань». Донор – Європейський Союз.
 • Проект «Українська регіональна платформа громадських ініціатив». Донор – Європейський Союз.
 • Проект Шведської дослідницької ради «Як був завойований Схід: на шляху до екологічної історії степу». Донор – Шведська дослідницька рада.
 • Проект «Створення центрів компетенції для розвитку круїзного туризму в регіоні Чорного Моря» – CruiseT. Донор – Європейський Союз в рамках Програми Європейської Комісії «TEMPUS».
 • Проект «Створення сучасної магістерської програми з інформаційних систем». Донор – Європейський Союз в рамках Програми ЕРАЗМУС +.
 • Проект міжнародної технічної допомоги «Активізація територіальної громади Херсона для подолання проблем вимушених переселенців». Донор – Європейський Союз в особі Європейської Комісії.

  Допомога з боку Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), найбільшої за обсягами допомоги донорської установи Уряду США, надається Херсонщині за такими напрямами: енергетика, розвиток підприємництва, сільське господарство, політичні процеси, демократичне врядування, ЗМІ та громадянське суспільство, верховенство права та захист прав людини, охорона здоров’я, освіта. Загалом на території області працюють 16 програм Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

   З питань міжнародної технічної допомоги, написання проектних заявок, співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями необхідно звертатись до відділу підготовки та супроводження грантових проектів управління інвестиційної діяльності та грантових проектів Департаменту інвестиційної, туристично-курортної діяльності та промислової політики обласної державної адміністрації.

          Контакти відділу: Якуба Олена Сергіївна – начальник відділу, Білоус Юлія Юріївна – головний спеціаліст відділу, тел. (0552) 26-22-56, e-mail: grantskherson@ukr.net.

Корисні посилання