Громади Херсонщини змагаються за грант від ПМГ ГЕФ/ПРООН

21.09.2017 08:31:20
Громади Херсонщини змагаються за грант від ПМГ ГЕФ/ПРООН

Херсонською обласною державною адміністрацією спільно з Програмою малих грантів Програми розвитку ООН та Глобального екологічного фонду (ПМГ ПРООН/ГЕФ) започатковано організацію та проведення Конкурсу ініціатив громад Херсонщини.

Конкурс проводиться у рамках проекту ПМГ ПРООН/ГЕФ «Розширення можливостей місцевих громад через запровадження низьковуглецевих технологій та відновлювальних джерел енергії».

У рамках Конкурсу планується підтримати ініціативи громад Херсонщини та надати гранти для реалізації проектів громад, спрямованих на запровадження інноваційних підходів та використання відновлювальних джерел енергії (таких як біогаз, сонячна енергія, мікро-гідро та вітряна енергія, включаючи біомасу), а також використання технологій які забезпечують скорочення викидів вуглекислого газу та доступу до низьковуглецевої енергетики.

Подача проектних пропозицій була відкрита до 28 серпня 2017 року. За результатами на Конкурс надійшло 11 проектних пропозицій від територіальних громад області у співпраці з неприбутковими громадськими організаціями, комунальними підприємствами, фермерськими господарствами тощо, а саме:

Проектна пропозиція №1 - «Реконструкція зовнішнього освітлення (відновлення об’єкту благоустрою) стадіону «Старт» ім. Пуляєва в смт. Новотроїцьке із запровадженням інноваційних підходів». Заявник - ГО «Федерація футболу Новотроїцького району» у співпраці з Новотроїцькою районною державною адміністрацією. Спрямованість проекту - енергоефективне вуличне освітлення.

Проектна пропозиція №2 - «Енергоефективне вуличне освітлення для сільського населення  Токарівської сільської ради». Заявник - ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» у співпраці з Токарівською сільською радою Білозерського району. Спрямованість проекту - енергоефективне вуличне освітлення.

Проектна пропозиція №3 - «Запровадження концепції відновлювальної енергії для громад та широка участь зацікавлених сторін». Заявник - ГО «Відродження» у співпраці з Першопокровською сільською радою Нижньосірогозького району. Спрямованість проекту - енергоефективне вуличне освітлення.

Проектна пропозиція №4 - «Запровадження відновлювальних джерел енергії для вуличного освітлення вул. Гагаріна с.Верби Нижньосірогозького району». Заявник - ГО «Перемога» у співпраці з Вербівською сільською радою Нижньосірогозького району. Спрямованість проекту - енергоефективне вуличне освітлення.

Проектна пропозиція №5 - «Увімкни сонце вночі». Заявник - ГО «Крона.ЮА» у співпраці з Чорнобаївською сільською радою Білозерського району. Спрямованість проекту - енергоефективне вуличне освітлення.

Проектна пропозиція №6 - «Побудова енергоефективного опалення в навчально-виховному комплексі «Асканія-Нова-гімназія». Сучасна котельня з твердопаливним котлом на біопаливі». Заявник - ГО «Сила громади Асканія-Нова» у співпраці з Асканія-Нова об’єднаною територіальною громадою Чаплинського району. Спрямованість проекту - використання відновлюваль-них джерел (біогаз, сонячна, енергія, вітряна енергія тощо).

Проектна пропозиція №7 - «Термомодернізація, реконструкція системи опалення приміщення Строганівської амбулаторії з установкою альтернативного джерела опалення». Заявник - ГО «Майбутнє Григорівки» у співпраці з Григорівською сільською радою Присіваської об’єднаної територіальної громади Чаплинського району. Спрямованість проекту - використання відновлюваль-них джерел (біогаз, сонячна, енергія, вітряна енергія тощо).

Проектна пропозиція №8 - «Геліосистеми для дошкільних навчальних закладів Хрестівської об’єднаної територіальної громади». Заявник -  ГО «Долинська громада» у співпраці з Хрестівською об’єднаною територіальною громадою Чаплинського району. Спрямованість проекту - використання відновлюваль-них джерел (біогаз, сонячна, енергія, вітряна енергія тощо).

Пректна пропозиція №9 - «Енергозберігаючі заходи в Первомаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів Верхньорогачицького району Херсонської області. Оновлення системи опалення». Заявник - ГО «Відродження села Первомаївка» у співпраці з Первомаївською сільською радою Верхньорогачицького району. Спрямованість проекту – реконструкція системи опалення.

Проектна пропозиція №10 - «Енергозберігаючі заходи у Новодмитрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів з реконструкцією та заміною покрівлі». Заявник - ГО «Оріон» у співпраці з Новодмитрівською сільською радою Іванівського району.  Спрямованість проекту – енергоефективне утеплення.

Проектна пропозиція №11 - «Сонячне світло і вдень і вночі. Інноваційні енергоефективні технології у вуличному освітленні». Заявник - ГО «Спортивно-фізкультурний клуб «Лідія» у співпраці з Новомиколаївською сільською радою Скадовського району. Спрямованість проекту - енергоефективне вуличне освітлення.

Загальна сума поданих на Конкурс проектних пропозицій склала 5 млн 93 тис грн. з урахуванням 50% співфінансування з місцевого/районного бюджету.

Для підведення підсумків Конкурсу та визначення переможця конкурсною комісією здійснено оцінку проектних пропозицій. До складу конкурсної комісії увійшли представники та партнери ПМГ ГЕФ/ПРООН, представники Херсонської обласної державної адміністрації, громадські організації, експерти у сфері енергоефективності, проектні менеджери.

За результатами узагальнення оцінок підготовлено короткий список проектів відповідно до набраних балів. До короткого списку попередньо увійшли 5 проектних пропозицій, такі як:

  • проектна пропозиція №2 «Енергоефективне вуличне освітлення для сільського населення  Токарівської сільської ради»;
  • проектна пропозиція №6 «Побудова енергоефективного опалення в навчально-виховному комплексі «Асканія-Нова-гімназія». Сучасна котельня з твердопаливним котлом на біопаливі»;
  • проектна пропозиція №7 «Термомодернізація, реконструкція системи опалення приміщення Строганівської амбулаторії з установкою альтернативного джерела опалення»;
  • проектна пропозиція №8 «Геліосистеми для дошкільних навчальних закладів Хрестівської об’єднаної територіальної громади»;
  • проектна пропозиція №11 «Сонячне світло і вдень і вночі. Інноваційні енергоефективні технології у вуличному освітленні».

Наразі конкурсна комісія продовжує здійснення оцінки проектних пропозицій відповідно до попереднього списку для визначення ініціативи-переможця. Оцінка може здійснюватися різними інструментами (моніторингові візити, робота з документами, анкетування, опитування, консультації тощо) в залежності від змісту та якості проектних пропозицій.

За результатами переможець отримає грант від ПМГ ГЕФ/ПРООН на реалізацію своєї ініціативи, а також досвід у використанні альтернативних джерел енергії.

Оголошення переможця Конкурсу відбудеться під час Міжнародного інвестиційного форуму «Таврійські горизонти» 29 вересня 2017 року в м.Нова Каховка.

Більш детально про умови Конкурсу за посиланням.

Корисні посилання