Громадська рада при Білозерській райдержадміністрації розглянула 6 питань

28.03.2016 09:16:09
Громадська рада при Білозерській райдержадміністрації розглянула 6 питань

24 березня 2016 року в смт Білозерка відбулося чергове засідання громадської ради при райдержадміністрації, яке провів її голова Анатолій Луценко.

У даному заході взяли участь всі члени громадської ради, керівник апарату райдержадміністрації Наталія Осерська, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та територіальних підрозділів міністерств та відомств.

До порядку денного було включено 6 питань. Так, начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Тетяна Самойлова проінформувала присутніх про стан призначення житлових субсидій населенню району. За призначенням яких вже звернулося більше 10 тис. сімей району, практично половина домогосподарств, заяви продовжують надходити, середні нарахування по субсидії складають близько 1,5 тис.грн.

Про підсумки роботи місцевих органів влади щодо забезпечення виконання  місцевих бюджетів району за 2015 рік та про основні показники районного бюджету поточного року прозвітував громадськості начальник фінансового управління районної державної адміністрації Геннадій Маханько. Станом на 01 січня 2016 року районний бюджет по власних і закріплених доходах виконаний на 109,4%, при плані 31772,5 тис. грн. фактичне виконання склало 34750,0 тис. грн. В цілому з п’яти доходних джерел, що надходять до районного бюджету стовідсоткове виконання планових показників забезпечено по всіх джерелах. Проти відповідного періоду минулого року доходи районного бюджету збільшились на 10353,8 тис. грн. ( 42,4% ). Кредиторська заборгованість із заробітної плати працівникам бюджетних установ районного бюджету та заборгованість по оплаті за спожиті енергоносії відсутня.

Про забезпечення заходів по благоустрою та санітарному утриманню територій населених пунктів району проінформувала присутніх начальник  відділу містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства, будівництва та надзвичайних ситуацій районної державної адміністрації Вікторія Безродня та закликала громадськість, жителів району взяти активну участь у весняній акції з благоустрою «За чисте довкілля», яка розпочинається в районі 01 квітня.

Головний спеціаліст юридичного відділу та з питань взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату районної державної адміністрації Віктор Юдко проінформував про відбір кандидатів на проходження військової служби за контрактом в Збройних Силах України. В районі вже відібрано –  40 чол., відправлено до навчальних центрів – 28 чол. З січня 2016 року суттєво підвищено грошове забезпечення військовослужбовцям: рядового складу від 7 тис. грн., командир відділення – від 8 тис. грн., командир взводу – від 9 тис. грн., командир роти – від 10 тис. грн. в місяць, є ряд інших переваг соціального характеру – один раз на рік надається матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових проблем у розмірі місячного окладу за посадою та військовим званням; у разі відбуття в щорічну чергову відпустку виплачується грошова допомога на оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення (відпускні); при переїзді до нового місця військової служби в інший населений пункт виплачується грошова допомога у розмірі 100% місячного грошового забезпечення на військовослужбовця та 50% місячного грошового забезпечення на кожного члена сім’ї (підйомна допомога); в даний час розглядається питання щодо оплати витрат пов’язаних за піднайомом житла військовослужбовцям за контрактом.

Про зміни у пенсійному законодавстві України проінформувала присутніх та відповіла на запитання заступник начальника управління Пенсійного фонду в Білозерському районі Наталія Врублевська.

Завідувач сектору з питань внутрішньої та інформаційної політики районної державної адміністрації Андрій Незбай запросив керівників громадських об’єднань до участі в семінарі-тренінзі щодо залучення міжнародної технічної допомоги, який відбудеться 22 квітня 2016 року в облдержадміністрації.

Метою вказаного заходу є поглиблення знань у сфері міжнародної технічної допомоги, а саме: пошук донорських організацій, складання проектних пропозицій та листів-запитів, етика спілкування з грантодавцями. Також представників громадськості було ознайомлено з етикою спілкування з людьми з особливими потребами.

 В ході спілкування члени громадської ради порушували питання щодо розподілу вільних залишків місцевих бюджетів, термінів виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, проведення чергової хвилі мобілізації, виконання рішень судів, боржником за якими є Пенсійний фонд України, щодо стягнення заборгованості по компенсаційним виплатам на користь пенсіонерів-чорнобильців, погашення заборгованості допомоги по безробіттю тощо.

За підсумками засідання ради прийнятті відповідні рішення та рекомендації районній державній адміністрації для вжиття відповідних заходів.

Корисні посилання