Громадські слухання щодо будівництва Каховської ГЕС-2

26.02.2016 09:10:30
Громадські слухання щодо будівництва Каховської ГЕС-2

24 лютого у  Новій Каховці у великій залі засідань виконкому відбулись громадські слухання щодо впливу на довкілля запланованого будівництва Каховської ГЕС-2.

Замовником проекту будівництва є ПАТ «Укргідроенерго», працівники якого спільно з представниками екологічних, проектних організацій прибули до Нової Каховки, щоб під час зустрічі з громадою міста озвучити всі деталі майбутнього будівництва  та відповісти на запитання новокаховчан. В громадських слуханнях взяло участь близько двохсот мешканців міста. Заступник генерального директора перспективного розвитку ПАТ «Укргідроенерго» Юрій Литвиненко розповів про причини, які спонукали компанію «Укргідроенерго» до розгляду питання про будівництво Каховської ГЕС-2.

Завдяки електростанціям Україна може стати повністю енергонезалежною від сусідніх держав. Останні роки підтвердили, що енергосистема нашої держави працює на межі та потребує оновлення.

На громадських слуханнях було обговорено питання впливу будівництва Каховської ГЕС-2 на навколишнє середовище, впливу на економіку, соціальну сферу навколишніх населених пунктів. На слуханнях було презентовано результати розробки у техніко-економічному обґрунтуванні основних будівельних рішень та оцінку впливу другої черги Каховської ГЕС на навколишнє середовище. Цю роботу виконали досвідчені спеціалісти проектної організації «Укргідропроект», профільних інститутів Національної Академії наук України, двох німецьких компаній.

Головний інженер проекту Каховська ГЕС -2, представник проектного інституту «Укргідропроект» Анатолій Жакун нагадав, що два місяці назад були опубліковані екологічні наслідки будівництва Каховської ГЕС -2. Також А.Жакун звернув увагу, що будівлю другої черги ГЕС -2 планують розташувати з примиканням до правого берега Дніпра в районі с.Козацьке. За словами А Жакуна внаслідок будівництва очікується посилення процесу очищення водних мас та поліпшиться якість води в руслі Дніпра. Він запевнив, що будівництво не завдасть шкоди флорі та фауні у цьому регіоні. У повітрі на період проведення будівельних робіт  концентрація забруднюючих речовин не перевищить норму. Одним із факторів впливу нового будівництва на навколишнє середовище є зміна рівнів води в нижньому б’єфі. Головний інженер запевнив, що цьому питанню було приділено значну увагу.

З метою захисту берегів Дніпра в проекті закладено близько 300 млн. грн. для будівництва берегозахисних споруд. В проекті закладено 1млн грн. для збільшення рибних запасів Дніпра. На період будівництва планують залучити 1 тис. чоловік, з них більшість – місцеві мешканці. Для експлуатації другої черги ГЕС-2 потрібно 150 працівників.

Презентація будівництва ГЕС-2 викликала неабиякий інтерес новокаховчан. Письмово надійшло близько 20 запитань, близько десяти мешканців висловили особисту думку щодо будівництва, долі Каховського водосховища та паркової зони. Мешканці активно висловлювали свою позицію, як за будівництво, так і проти нього.

Врешті після двогодинного обговорення в проекті рішення було записане наступне – підтримати замовника щодо будівництва Каховської ГЕС -2 в адміністративних межах Козацької селищної, Веселовської сільської рад, направити розділ щодо оцінки впливу на навколишнє середовище будівництва Каховської ГЕС – 2 на державну експертизу. Переважною більшістю голосів учасники громадських слухань підтримали цей проект рішення.

Корисні посилання