Херсонці вшанували подвиги солдатів, які звільнили рідне місце від нацистських окупантів

13.03.2018 10:05:44
Херсонці вшанували подвиги солдатів, які звільнили рідне місце від нацистських окупантів

13 березня – День визволення Херсона від нацистських загарбників. І сьогодні виповнюється 74 роки із Дня визволення нашого рідного міста!

Це свято, пам'ять про яке,  не меркне із роками, бо  немає  жодної родини у Херсоні, якої б не торкнулося лихоліття та біль Другої світової, залишивши свій  гіркий  слід!

З нагоди цієї дати Ветерани Другої світової війни, громадськість, керівництво області та міста, учнівська молодь та небайдужі херсонці активно долучилися до урочистого мітингу у парку Слави, присвяченого цій події.

Земля поглинула і зрівняла, покривши травою, траншеї, дзоти, доти.  Хтось бачив жахіття війни власними очима, ті, хто захищав рідний Херсон від нацистської навали, хто до сьогодні пам’ятає кожен постріл. Сьогодні люди ішли до братських могил – місць, які увібрали в себе трагічну долю усіх загиблих… Ішли, щоб схилити голови перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя за врятування рідного краю, увійшовши в безсмертя.

І сьогодні на урочистостях був присутній один із наших героїв – визволителів Дмитро Кирилович Перетяпко. Це людина, якій ми завдячуємо миром, що виборював для нас – прийдешніх поколінь українців, у пеклі найстрашнішої війни! Той, хто рівно 74 роки тому у полум’ї  восьмигодинної битви за Херсон, визволив наше рідне місто! І звичайно, поруч з ним ті ветерани, що стали свідками нелюдської трагедії Другої світової війни у нашому місті! Це – діти Війни, юні херсонці того воєнного часу, перед очима яких, розгорталися  давні, але незабутні події!

За мужність та героїзм, проявлені при звільненні міста, 15-ти воїнам присвоєно звання Героя Радянського Союзу, понад тисячу бійців  нагороджені орденами та медалями! Серед тих, хто отримав  звання Героя: командуючий 3-ім Українським фронтом  Маліновский, полковник Маргелов, командир 295-ой Стрілецької дивізії полковник Дорофеєв, командири батальонів Кутєпов, Акопянц, Золотухін, Шенгелия, Бахтадзе, а також - Суббота, Губайдуллін, Харченко  та інші.

Пам’ять про подвиг наших громадян у Другій світовій війні назавжди залишиться в наших серцях. Сьогодні, коли Україна знову змушена відстоювати свою незалежність і свободу, ми схиляємо голови перед пам'яттю жертв Другої світової війни. Ми шануємо і будемо шанувати пам'ять про героїв, полеглих в боях за визволення рідної херсонської землі.

Учасники мітингу вшанували пам’ять про загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника Невідомому Солдату, пам’ятного знаку на честь загиблих у зоні АТО військових, на Алею Героїв та до Меморіального комплексу воїнам -  інтернаціоналістам.

Також на території парка Слави, кожний бажаючий мав змогу оглянути виставку військової техніки 57-ї окремої мотопіхотної бригади.Корисні посилання