Херсонщина долучилася до проекту з енергоефективності

12.06.2019 12:25:21
Херсонщина долучилася до проекту з енергоефективності

12 червня у Херсонській обласній державній адміністрації відбулася робоча зустріч заступника голови ОДА Сергія Тригуба з менеджером проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) Світланою Тімшиною та координатором проекту в Херсонській області Есмою Умеровою.

Присутні, серед яких також були керівники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, обговорили можливості співпраці в рамках реалізації даного проекту, що діятиме до вересня 2020 року по всій країні.

За словами Світлани Тімшиної, проект «HOUSES» покликаний допомогти створювати нові об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, а також сприяти зміцненню потенціалу новостворених та вже існуючих ОСББ. Передбачено ряд тренінгів та консультацій для громадськості, присвячених новому законодавству у сфері енергоефективності, програмам Фонду енергоефективності та механізмам фінансування, які він пропонує. Крім того, в рамках проекту буде проводено серію групових та індивідуальних консультацій для активістів, які мають намір створити ОСББ, активів вже створених ОСББ та місцевої влади з питань створення ОСББ, ведення бухгалтерії та фінансового менеджменту, пошуку та отримання фінансування для ініціатив по покращенню стану будинків.Сергій Тригуб подякував представникам проекту за їхню ініціативу та наголосив, що Департамент житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу ОДА здійснює активну роботу в напрямку запровадження енергоефективності в області, зокрема реалізації проекту «HOUSES».

«Ми приділяємо велику увагу питанню енергоефективності. Розпочато роботу з інформування громад області про даний проект, його цілі, завдання і перспективи співробітництва. Адже чим раніше мешканці багатоквартирних будинків усвідомлять необхідність своєї безпосередньої участі в управлінні будинками, тим швидше вони зможуть створити комфортні умови для спільного проживання. Ми надаватимемо підтримку в реалізації проекту і надалі, адже впевнені, що енергоефективність – шлях до подолання кризи», - відзначив заступник голови облдержадміністрації Сергій Тригуб.


Так, з початку 2019 року в Херсонській області проведено 22 інформаційні сесії, з яких 7 - у містах (крім Таврійська і Берислава), 9 - в селищах міського типу (районних центрах), 6 - в селах, на території яких є багатоквартирні будинки. Організовано тренінги для вже існуючих ОСББ, а також для ініціативних груп, зацікавлених у їх створенні.

Заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Іван Чорний наголосив, що питання енергоефективності є вкрай актуальним, тому ініціативи щодо її впровадження будуть підтримані.

У свою чергу, представник проекту Світлана Тімшина подякувала місцевій владі за розуміння важливості енергоефективності та підтримку обраного державою шляху до енергонезалежності: «Житлово-комунальний сектор здійснює безпосередній вплив на якість умов життя мільйонів українців. А такі заходи сприятимуть позитивним змінам в споживанні енергії та підсилять енергетичну незалежність країни».Корисні посилання