Херсонщина приєдналася до проекту із впровадження інклюзивної освіти

22.11.2017 12:25:34
Херсонщина приєдналася до проекту із впровадження інклюзивної освіти

Під час робочої поїздки на Херсонщину перша леді України Марина Порошенко оглянула, як проходить навчальний процес дітей з особливими потребами в Олешківській гімназії. Окрім занять у класах з іншими дітьми, вони мають й додаткові корекційно - розвиваючі заняття. Окрім того, вона оглянула спеціально обладнаний клас, де можуть надавати необхідну допомогу для дітей з особливими потребами, які навчаються в школі і потребують індивідуального підходу.


Тут же Марина Порошенко підписала меморандум про співпрацю з головою Херсонської облдержадміністрації Андрієм Гордєєвим, в якому йдеться, що область долучиться до проекту Благодійного фонду Порошенка «Інклюзивна освіта — рівень свідомості нації».
Цей проект був започаткований Благодійним фондом Порошенка разом з Міністерством освіти і науки України. Сьогодні до проекту із впровадження інклюзивної освіти приєдналася й Херсонська область.


Слід зазначити, що  в області у 2017/18 навчальному році збільшено кількість загальноосвітніх навчальних закладів, де впроваджується інклюзивна освіта, з 50 у минулому році до 69 у 2017 році. Також збільшено кількість класів з інклюзивною формою навчання з 95 у минулому році (148 дітей) до 160 (275 дітей) у поточному році.
Крім того, в області для студентів з обмеженими фізичними можливостями були створені спеціальні групи у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації, а саме: у Херсонському базовому медичному коледжі навчаються 54 студента з вадами слуху, у Генічеському медичному училищі навчаються 32 студента з вадами зору.


Марина Порошенко презентувала два альбоми, які демонструють два проекти, запропоновані для втілення в життя в усіх регіонах. Це проект відеотеки, де є необхідна техніка і де діти можуть проводити час для навчання, а також для того, щоб знаходити нових друзів та отримувати соціальні навички. І другий проект — ресурсна кімната із сучасним обладнанням (така, нагадаємо, вже є у школі №24). Херсонські освітяни можуть побачити наочно, як впровадити ці інновації в життя.Корисні посилання