Херсонщина разом з усіма областями обговорює питання реалізації проектів ДФРР і субвенції на розвиток інфраструктури

16.06.2017 12:45:38
Херсонщина разом з усіма областями обговорює питання реалізації проектів ДФРР і субвенції на розвиток інфраструктури

Сьогодні в обласній адміністрації провели семінар «Актуальні питання підготовки проектів до Державного фонду регіонального розвитку та використання коштів субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ», організована по всій Україні регіональними центрами розвитку місцевого самоврядування програми «U-LEAD» за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Окрім того, о 15.00 розпочато відео-конференцію з питань ДФРР та зазначеної субвенції, в якій беруть участь сільські та селищні голови й представники громад Херсонщини, громади який наразі перебувають в процесі формування об’єднаних територіальних громад.

Основною метою проведення семінару й відео-конференції є ознайомлення зацікавлених сторін з можливостями Державного фонду регіонального розвитку та особливостями підготовки проектів, які будуть направлені на розвиток територій.

Саме тому під час семінару обговорили питання критеріїв оцінки проектів, підготовки елементів проектної заявки, ідей проектів, що можуть бути подані до ДФРР об’єднаними громадами регіону на фінансування у 2017 та 2018 роках.

Для реального розуміння всіх етапів формування проекту керівники структурних підрозділів облдержадміністрації навели конкретні приклади. Так, були запропоновані проекти «Новий освітній простір», «Проект розвитку спортивної інфраструктури», а начальник Головного управління ДСНС в Херсонській області представив загалу проект створення «Центру безпеки громадян».

Обговорюючи субвенцію на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, увагу учасників семінару звернули на регіональні особливості та досвід впровадження проектів у 2016 році. Про це більш детально розказала заступник директора Департаменту економічного розвитку та торгівлі обласної державної адміністрації Ірина Пшенична.

«Є два основні фінансові інструменти, які допомагають розвивати громади – це Державний фонд регіонального розвитку й субвенція на розвиток інфраструктури ОТГ», - наголосила Ірина Пшенична.

З початком відео-конференції учасники семінарів, які одночасно проводяться у всіх областях, мали змогу поспілкуватися між собою, поставити запитання й поділитися власним досвідом у процесі утворення об’єднаних територіальних громад.

Таке обговорення проходило на чолі із заступником голови обласної державної адміністрації Вадимом Чабаном, який зауважив, що є над чим працювати й такі заходи потрібні, щоб проекти були більш якісні й вагомішими для області.

«Створення Фонду є однією з умов прискорення соціально-економічного розвитку регіонів України, переведення державних інструментів розвитку на нову основу, а саме реалізацію проектів відповідно до регіональної стратегії й потреб Херсонщини», - зазначив Вадим Чабан.Корисні посилання