Херсонщина відзначає День Гідності та Свободи, адже Вільні творять майбутнє

21.11.2017 15:24:54
Херсонщина відзначає День Гідності та Свободи, адже Вільні творять майбутнє

Сьогодні, 21 листопада, у День Гідності та Свободи, Херсонщина зібралася на урочистому мітингу «Вільні творять майбутнє», який провели на площі Свободи – місці, де проходив Херсонський Майдан.


День Гідності та Свободи щорічно відзначається саме 21 листопада відповідно до Указу Президента України від 13 листопада 2014 року.
21 листопада – це той день, коли українці зробили свідомий вибір, коли перебороли у собі страх. Країна продовжує зазнавати фундаментальних змін. Тому відзначення цьогорічної річниці Євромайдану проходить під слоганом «Вільні творять майбутнє». З початком мітингу одразу для виступу слово надали тим, хто першими вийшли на Майдан. Однією з них стала кандидат філологічних наук, активістка правозахисної громадської організації Комітет виборців України, учасниця Херсонського Євромайдану Галина Бахматова.


Учасники мітингу згадали, як все починалося 21 листопада 2013 року й про рішення Уряду щодо «призупинення процесу підготовки до  укладання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Співтовариством – з іншої» і до найбільш драматичного етапу революції – подій у лютому 2014 року і Євромайдану.
До мікрофону запросили херсонця, голову Громадської організації «Товариство воїнів – учасників, ветеранів АТО на Сході України, учасника Євромайдану в столиці Андрія Марчука, який став одним з перших бійців добровольчого батальйону Євромайдану в Києві, та виступив на захист України від російського агресора.
 


Події ночі 30 листопада обурили громадськість. О 12.30 люди зібрались на Всеукраїнське віче. Міліція, яка заблокувала напередодні підступи до Майдану Незалежності, відступила. В цей день до акції долучилось до півмільйона протестувальників.
Саме тоді було створено штаб Національного спротиву, який складався з представників різних національностей. В той час громадськість різних національностей і народностей приймала активну участь.


Саме тому 13 національних товариств Херсонщини об’єдналися в обласну раду з питань національностей та корінних народів при Херсонській обласній державній адміністрації. На мітингу від ради виступила її представник – Еліко Маркелія.
Не залишилися осторонь подій Революції Гідності й представники влади Херсонщини. Активну участь у подіях Майдану в Києві приймав голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, а організатором Майдану в Херсоні виступив міський голова Володимир Миколаєнко.


«Прагнення до свободи й справедливості об’єднало більше мільйона людей. Це була справжня команда, яка діяла одностайно й організовано без будь-яких партійних ознак чи родинних відносин», - звернув увагу Андрій Гордєєв.
По завершенню мітингу «Вільні творять майбутнє» урочистою ходою всі попрямували до Меморіалу героям Незалежної України, де взяли участь у літургії та здійснили покладання квітів тим, хто з небес охороняє нас – Героям Небесної сотні та військовим, добровольцям, всім тим, хто віддав своє життя за нашу Державу!Корисні посилання