Агровиробники Херсонщини зацікавлені у вирощуванні та експорті волоського горіха

19.09.2017 06:36:37
Агровиробники Херсонщини зацікавлені у вирощуванні та експорті волоського горіха

Для Херсонської області, яка протягом багатьох років спеціалізується на виробленні плодоовочевої та зернової продукції, промислове вирощування волоського горіху є досить новим напрямком, який вимагає використання особливих агротехнологій із урахуванням кліматичних особливостей регіону, проте горіхівництво – галузь, яка може сприяти збільшенню прибутку регіону за рахунок збільшення експорту продукції з високою доданою вартістю.

Сьогодні волоський горіх є однією із стратегічних культур, яка користується великим попитом в Європі: щорічно країни ЄС потребують додатково 100 тис. тонн волоського горіху, а Україна в свою чергу є лідером з експорту горіху в Європі та посідає 4 місце в ЄС по його виробництву.

Саме це питання було обговорено на «круглому столі» на тему  «Горіхівництво: хобі чи бізнес в сучасних ринкових умовах».

Відкриваючи захід, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Маргарита Степанова зазначила, що горіхівництво є перспективним напрямком для Херсонщини, адже область має значений логістичний потенціал для здійснення експорту даної продукції. Вона повідомила, що на сьогоднішній день частка промислового виробництва волоського горіху у сільськогосподарських підприємствах Херсонщини є досить невеликою - левова доля горіху виробляється саме в одноосібних та приватних господарствах.

Вона виразила сподівання, що аналогічно із нещодавнім успішним проектом по створенню асоціації виробників меду Херсонської області, буде створена асоціації горіховодів Херсонщини, яка зможе, об’єднавшись, вирішувати проблеми і задачі, що диктує сьогодні ринок.

В свою  чергу Олександр Синюк, голова ГО «Земля Таврії», звернув увагу, що виробники волоського горіху в Херсонській області є розрізненими та відокремленими один від одного, тому ринок горіху є відповідно неорганізованим, без чіткої цінової політики. В той же час, все більше херсонських фермерів оцінюють горіховий бізнес, як цікавий і перспективний.
Але з моменту висадження горіхового саду доведеться чекати кілька років до отримання перших прибутків, проте отримувати дохід можна протягом досить тривалого часу – сортові горіхи плодоносять в середньому 60-80 років, тому прогнозується, що цей напрямок буде в подальшому активно розвиватись на території Херсонської області.

Олександр Синюк зазначив, що задля сприяння розвитку цього перспективного напрямку громадська організація «Земля Таврії» у співпраці з Департаментом агропромислового розвитку буде і в подальшому проводити семінари, вебінари, тренінги та круглі столи для обміну досвідом та вивчення інноваційних технологій по вирощуванню волоського горіха в Херсонській області.

 Корисні посилання