Херсонська обласна бібліотека долучилася до інформування щодо надання безвізу українцям

12.06.2017 08:49:48
Херсонська обласна бібліотека долучилася до інформування щодо надання безвізу українцям

Нарешті перед українцями відкрились європейські кордони. Вже з 11 червня громадяни України мають  можливість подорожувати без віз країнами Європейської Спільноти та тими, які не входять до неї, але підписали Шенгенську угоду. Включили зелене світло для безвізових подорожей українців 34 європейські країни.

Напередодні надання Україні безвізового режиму, 10 червня, у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Олеся Гончара презентовано книжково-ілюстративну виставку «Безвіз – повернення України до європейської родини» та проведено інформаційну годину «Безвіз – визнання європарламентом реформ в Україні» для учнів та викладачів ЗОШ № 32 та 47, пересічних користувачів.  Виставка висвітлює історію та перші кроки ЄС та України до безвізового діалогу.  Представлено документи Ради Європи щодо надання Україні безвізового режиму з ЄС, угоду про безвізовий режим. На виставці представлена також карта безвізу.

В інформаційній годині детально розкривалися нові правила перетину кордону українцями. Зокрема, бібліотекарі давали відповіді на питання, які документи потрібні для безвізових поїздок, скільки можна перебувати за кордоном, в які країни українці можуть в’їжджати без віз, чи можуть прикордонники відмовити у  в’їзді, чи можна в’їжджати в Шенгенську зону з паспортами старого зразка, чи буде безвіз доступним для кримчан та жителів Донбасу та багато інших. Учасникам заходу рекомендовано інтернет-ресурси з даної теми. Також була представлена інформація про те, як безвізовий режим посприяв модернізації та євроінтеграції деяких країн східного партнерства.

Після заходу херсонці були повністю озброєні інформацією щодо безвізу.Корисні посилання