Хрестівська об’єднана територіальна громада отримає грант від ПМГ ПРООН/ГЕФ

12.10.2017 12:40:10
Хрестівська об’єднана територіальна громада отримає грант від ПМГ ПРООН/ГЕФ

У рамках співпраці з Програмою малих грантів Програми розвитку ООН та Глобального екологічного фонду (ПМГ ПРООН/ГЕФ) в області проведено Конкурс ініціатив громад Херсонщини, який було направлено на запровадження інноваційних підходів та використання відновлювальних джерел енергії (таких як біогаз, сонячна енергія, мікро-гідро та вітряна енергія, включаючи біомасу), а також використання технологій які забезпечують скорочення викидів вуглекислого газу та доступу до низьковуглецевої енергетики.


Підведення підсумків та оголошення переможця Конкурсу відбулось під час Міжнародного інвестиційного форуму «Таврійські горизонти: співпраця, інвестиції, економічний розвиток», 29 вересня 2017 року в м.Нова Каховка.
Так, за результатами Конкурсу, керуючись експертною технічною думкою, проектна пропозиція Хрестівської об’єднаної територіальної громади Чаплинського району у співпраці з громадською організацією «Долинська громада» щодо використання альтернативної сонячної енергії для нагріву води у дошкільному навчальному закладі була підтримана у рамках Стратегічної ініціативи ПМГ ПРООН/ГЕФ «Супутні вигоди доступу до низьковуглецевої енергетики».
Проектною пропозицією передбачено встановлення сонячних колекторів у Надеждівському ясла-садку «Калинка», які будуть підігрівати й підтримувати температуру води в групах, пральні та харчоблоці. На сьогоднішній день заклад відвідує 69 дітей.


Встановлення сонячних колекторів у дитячому садку – це демонстраційний проект щодо  використання альтернативних джерел енергії на рівні громад. Завдяки реалізації проекту буде забезпечено економію бюджетних коштів на оплату електроенергії, комфортні умови у закладі, а також безпеку для навколишнього середовища.
На сьогодні у рамках проекту ведуться ремонтно-підготовчі роботи для подальшого монтажу нової системи. Завершення робіт планується до кінця 2017 року.
За результатами реалізації проекту Хрестівська об’єднана територіальна громада отримає корисний досвід у використанні альтернативних джерел енергії та участі у грантових конкурсах.Корисні посилання