Як попередити шкідливі звички у школярів?

09.11.2018 12:22:05
Як попередити шкідливі звички у школярів?

9 листопада в міському палаці дитячої та юнацької творчості фахівці Херсонського обласного центру громадського здоров’я провели семінар «Шкідливі звички» для заступників директорів з виховної роботи середніх загальноосвітніх закладів міста. Спікерів семінару представляв начальник управління освіти Херсонської міської ради Юрій Ніконов і головний лікар обласного центру громадського здоров’я, доктор медичних наук Юрій Ромаскевич.

Очільник освітньої галузі міста дякував за співпрацю і наголосив на необхідності такого навчання на постійній основі. Заступник головного лікаря центру Дар’я Сєдлєр і завідуюча відділення санології Ольга Джугостран поділилися з аудиторією механізмами впливу на дитячий колектив щодо попередження тютюнопаління, вживання алкоголю і наркотиків.

«Молодь погано сприймає інформацію у формі лекцій. Виховне заняття має бути проведене методично правильно, цікаво для школярів, так, щоб змусити їх задуматися і засумніватися в необхідності вживати речовини, що нанесуть непоправну шкоду їх здоров’ю на все подальше життя», - поділилася Ольга Джугостран.

Питання і роздуми про те, які цінності є в житті людини, що таке здоров’я, що руйнує здоров’я і як його зберегти, прості практичні вправи, страшна статистика кількості людей, що мають шкідливі звички, вражаючі відеоматеріали – все, чим був наповнений семінар, можна використовувати у виховній роботі зі школярами. Навіть для деяких педагогів прозвучала нова інформація, наприклад, про те, що кальян приносить таку ж шкоду для організму як і цигарка. Сигарети з ароматизаторами створюють ілюзію нешкідливості, подобаються молоді більше і швидко викликають залежність.

За даними авторитетного дослідження в Україні спостерігається зниження кількості курців звичайних цигарок серед усіх вікових груп. В цей самий час зросло паління кальянів і електронних сигарет. 44% опитаних не вважають це серйозною небезпекою для здоров’я, а близько 8% вважають кальяни і електронні сигарети менш шкідливими ніж звичайне паління. Ці факти є підставою для зміни акцентів в виховній роботі.

Наразі кожна 10-та молодіжна компанія практикує паління маріхуани та гашишу і вважає це нормою. Лише 56% молодих людей не мають жодного досвіду вживання легких наркотиків. Четверть курців конопель палять наодинці, що свідчить про сформовану залежність від канабіноїдів.

Корисні посилання