Жителі Великої Лепетихи урочисто відзначили 70-ту річницю визволення рідної землі від фашистських загарбників

13.02.2014 16:27:00

08 лютого 2014 року Велика Лепетиха відзначила 70-річчя визволення від фашистських загарбників

08 лютого 1944 року – це пам’ятний день, який став видатною подією в історії смт Велика Лепетиха, подарував надію на життя під мирним небом.

08 лютого 2014 року Велика Лепетиха відзначила 70-річчя визволення від фашистських загарбників. Цього знаменного дня до селища прибули почесні гості – делегація Верхньорогачицького району на чолі з головою районної державної адміністрації Михайлом Романієм, делегація Великобілозерського району Запорізької області, яку очолила голова районної ради Зоя Лосєва, представники військово-пошукового клубу «Каховка». А напередодні ювілейного дня до селища приїхав ветеран Великої Вітчизняної війни, учасник визволення населених пунктів району, зв’язківець-розвідник 301-ї Гвардійської дивізії 5-ї ударної армії Олександр Іванович Шевцов.

У цей день з 09 до 10 години ветерани Великої Вітчизняної війни, керівництво району, представники районної організації ветеранів та гості селища поклали квіти до Обеліску Слави, пам’яного каменю, встановленого на честь загиблих воїнів, що розміщений на Братському кладовищі та до пам’ятного каменю М.А. Полтаракіну.
О 10 годині на розі вулиць Чкалова та Української біля відновленого знаку на честь воїнів-визволителів 301-ї, 230-ї, 320-ї стрілецьких дивізій 9-го стрілецького корпусу, 109 Гвардійської стрілецької дивізії 10 стрілецького корпусу та 416 стрілецької дивізії 37 стрілецького корпусу, що загинули при звільнені Великої Лепетихи у 1944 році, відбулися урочисті заходи, які розпочалися відкриттям цього об’єкту.
Право перерізати символічну червону стрічку було надано ветерану Великої Вітчизняної війни, учаснику визволення населених пунктів району, зв’язківцю-розвіднику 301-ї Гвардійської дивізії 5-ї ударної армії 90-річному Олександру Івановичу Шевцову, голові районної державної адміністрації Олексію Скопічу та Великолепетиському селищному голові Валентині Якименко.
Зі словами вдячності до ветеранів Великої Вітчизняної війни, солдатських вдов, дітей війни, тиловиків та словами-зверненнями до молодого покоління звернувся голова районної державної адміністрації Олексій Скопіч: «Цього знаменного для всіх великолепетисців дня ми вшановуємо світлу пам’ять полеглих. Прийдешні покоління в неоплатному боргу перед тими, хто стояв до останнього на передовій і за лінією фронту, для кого шлях на війні завершився під скромними пам’ятниками та обелісками і кому судилося повернутися з неї живим. Перед трудівниками тилу, для яких вищий сенс тих голодних і холодних років сконцентрувався у гаслі: «Все для фронту, все для перемоги!». Перед святою самопожертвою солдатських вдів, перед дітьми війни, у яких вона відібрала найкращу пору життя. Шановні ветерани, молодь зростає на вашому прикладі, переймаючи переможну естафету, творити мирне і гідне майбутнє».
Валентина Якименко, Великолепетиський селищний голова, у своїй промові, крім слів подяки ветеранам, з вдячністю звернулася до підприємців району, які провели роботи по встановленню пам’ятного знаку та надали допомогу у будівельних матеріалах.
Ветеран Великої Вітчизняної війни, учасник визволення населених пунктів району Олександр Іванович Шевцов розповів учасникам заходу, що Великолепетиська земля скроплена кров’ю його побратимів. Побував він у нашому краї у 1944, 1984-х роках ХХ століття та сьогодні. Олександр Іванович коротко поділився спогадами про битву за Нікопольський плацдарм та бої за визволення Великої Лепетихи.
З вітальним словом до великолепетисців звернулася голова Великобілозерської районної ради Запорізької області Зоя Лосєва, яка від імені великобілозерців передала до народного краєзнавчого музею ім. О.І. Ціпко телефон воєнних часів.
У рамках проведення Всеукраїнської естафети «Слава визволителям України!» з нагоди відзначення 70-річчя визволення України від фашистських загарбників, в ювілейний для нашого селища день відбулася передача естафети від Верхньорогачицького до Великолепетиського району.
В урочистій обстановці голова Верхньорогачицької районної державної адміністрації Михайло Романій передав голові Великолепетиської районної державної адміністрації Олексію Скопічу символи естафети – копію штандарту 4 Українського фронту та капсулу з надписом: «Жменька землі, взята в смт Велика Новосілка, полита кров’ю воїнів 31-го стрілецького корпусу та інших частин і з’єднань у вересні 1943 року, які визволяли Донецьку область. Донбас. 13 вересня 2013 року».
Слід зазначити, що Всеукраїнська естафета «Слава визволителям України!» стартувала 14 лютого 2013 року і перш ніж дістатися Херсонської області пройшла вже Луганською, Донецькою, Харківською, Сумською та Чернігівською областями. 27 лютого 2014 року символи патріотичної естафети делегацією району будуть урочисто передані Нововоронцовському району Херсонської області. 

Урочистий захід, присвячений 70-річчю визволення Великої Лепетихи, супроводжувався піснями на воєнну тематику.
Після урочистостей гості та всі місцеві жителі мали змогу скуштувати «солдатську кашу».

Корисні посилання