Кардіологічна служба Херсонщини потребує нової обласної програми профілактики та лікування серцево-судинних захворювань

01.03.2017 07:03:29

28 лютого на базі Херсонського обласного кардіологічного диспансеру відбулось засідання за «круглим столом» на тему: «Створення «вертикалі» регіональної кардіологічної служби на теренах Херсонської області». Для обговорення гострих проблем і потреб галузі зібрались головні позаштатні фахівці Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації (кардіолог, терапевт), представники закладів охорони здоров’я та громадськості.

Херсонська область за основними показниками роботи кардіологічної служби входить до десятки лідерів. Фахівці області ще в кінці 90-х років опанували інвазивне втручання, імплантацію кардіостимуляторів та електрофізіологію, яка на сьогодні для деяких областей є недоступною (Запорізька, Миколаївська, Кропивницька області). Вчасно освоєно технології інтервенційної терапії в лікуванні ішемічної хвороби серця.

Проте далі так розвиватися кардіологічна служба не може. За словами головного лікаря обласного кардіодиспансера Олега Мазуряка, необхідна реструктуризація ліжкового фонду, наближення кардіологічної допомоги до населення області, адже 86% ліжкового фонду, 90% ресурсного та кадрового потенціалу зосереджено в Херсоні.

Та найбільше кардіологічна спільнота чекає затвердження обласної програми профілактики та лікування серцево-судинних захворювань. «Програма розроблена ще півроку назад. Вона досі не пройшла перевірку Департаменту фінансів облдержадміністрації і не була винесена на сесію обласної ради. Без програми жодного розвитку не буде», - зазначив Олег Мазуряк.

Нова п’ятирічна програма на 86 млн. грн. передбачає закупівлю високовартісних препаратів, розхідних матеріалів, дасть можливість оновити технічне обладнання та поповнити вичерпані ресурси кардіологічної служби області. До фінансування програми будуть залучатися кошти об’єднаних територіальних громад, деякі з яких уже цікавляться вартістю стентів та кардіостимуляторів.

Ще однією проблемою галузі є недостача кваліфікованих кадрів. Спеціалізований кардіологічний прийом має бути в кожному центрі ПМСД, але працювати нікому. Люди старшого віку не бажають змінювати спеціалізацію, а для молоді потрібна суттєва мотивація щоб залишатися працювати в районах області. Фахівці зазначили, що варто більше уваги приділяти вивченню невідкладних станів в кардіології при навчанні інтернів та атестації лікарів.

Створення «вертикалі» кардіологічної служби в області, на думку Олега Мазуряка, передбачає завершення оптимізації ліжкового фонду в Херсоні, відкриття базових відділень в Генічеському і Бериславському госпітальних округах, створення реперфузійного центру в Новій Каховці.

 

Корисні посилання