Керівництво області контролює екологічну ситуацію на адмінкордоні з Кримом

07.09.2018 12:42:59
Керівництво області контролює екологічну ситуацію на адмінкордоні з Кримом

Сьогодні, 07 вересня, о 10.40 годині у м. Каланчак відбулися збори з представниками громадськості різних населених пунктів Каланчацького та Чаплинського районів, з представниками регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки під головуванням очільника області Андрія Гордєєва.

На заході обговорювали та приймалися рішення щодо упередження можливих негативних наслідків від діяльності заводу «Титанові інвестиції», який працює на окупованій території Крим.

Так, був призупинений процес пропуску на КПВВ Каланчак, КПВВ Чаплинка в сторону півострова Крим (із встановленням медико-санітарних пунктів).

«Також ми призупиняємо навчальний процес в школах і дитячих садках, які знаходяться в зонах можливих уражень, організовуємо оздоровлення цих дітей та вагітних жінок в таборах області», - підкреслив Андрій Гордєєв.

Так, у с.Преображенка, смт Мирному, с. Макарівка, с.Ставки, с.Григоровка, с. Гаврилівка, с.Олексіївка та у інших невеличких населених пунктах освітній процес призупинено, а дітей готують до позапланового оздоровлення у таборах Херсонської області. Адже представниками ГУ ДСНС України у Херсонській області повідомлено, що ці населені пункти можливо можуть буди вражені.

За словами директора Департаменту освіти, науки та молоді облдержадміністрації Євгена Криницького, за статистичними даними в потенційну зону небезпеки входять Калачацький район 1229 дітей віком від 0- до 11 класу та Чалнинський район - 656 дітей.

«Сьогодні з ранку ми відпрацювали можливі місця для переміщення та здоровлення цих дітлахів і на даний момент таборі та комунальні заклади області готові прийняти 100 відсотково всіх без винятку дітей для подальшого оздоровлення та відпочинку», - підкреслив Євген Криницький.

У свою чергу директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Короленко повідомив, що в зазначених районах два дні працювала обласна бригада лікарів, які оглянули більше 846 чоловік. У 16 дітей були схожі симптоми.

«Зараз у залі присутні лікарі Каланчацького та Чаплинського районів, які можуть підтвердити, що у людей, які зверталися впродовж цих днів за медичної допомогою загрози для здоров’я немає», - наголосив Віктор Короленко та додав, що запас медикаментів, який необхідний при наданні допомоги, в кожній лікарні зазначених районів повністю укомплектовано.Корисні посилання