Керівники комісії з питань ТЕБ та НС області про екологічну ситуацію у Каланчацькому й Чаплинському районах

13.09.2018 16:17:21
Керівники комісії з питань ТЕБ та НС області про екологічну ситуацію у Каланчацькому й Чаплинському районах

Сьогодні, 13 вересня, по завершенні засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де розглядалося питання щодо вжитих заходів з попередження виникнення надзвичайної ситуації у зв’язку з ускладненням екологічної ситуації на території Чаплинського та Каланчацького районів Херсонської області, відбулась прес-конференція для представників засобів масової інформації.
У прес-конференції взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Вадим Чабан, начальних Головного управління ДСНС у Херсонській області Сергій Чорний, директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Короленко, директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Юрій Попутько, заступник директора Департаменту освіти, науки та молоді ОДА Ніна Левенець, начальника Херсонського обласного центру з гідрометереології Юрій Кіріяк і  начальник Азово-Чорноморського регіональної прикордонної служби України Олександр Пімєнов.
Вадим Чабан одразу поінформував, що за даними фахівців перевищень гранично допустимих концентрацій шкідливих речовин на території Каланчацького й Чаплинського районів не зафіксовано.


«Мобільні групи лікарів і лабораторії продовжують моніторити ситуацію у шести населених пунктах, найбільше наближених до тимчасово окупованої території Криму й заводу «Титан». На сьогоднішній день екологічна ситуація не перевищує встановлені норми й показники останніх трьох років. Підстав для заходів з евакуації місцевого населення немає, але для того, щоб упередити їх можливу появу на оздоровлення до курортного міста Скадовськ було відправлено 509 осіб – це діти, їх батьки та вагітні жінки», - зауважив заступник голови облдержадміністрації Вадим Чабан.
Директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Короленко підтвердив те, що вражень шкідливим хімічними речовинами не зафіксовано. Адже починаючи з 4 вересня, на території двох районів працюють бригади лікарів вищої категорії, які систематично здійснюють планові огляди серед школярів, дорослих людей і дітлахів у дитсадках.


Ніна Левенець, заступник директора Департаменту освіта, науки та молоді облдержадміністрації, додала, що навіть знаходячись на оздоровленні у Скадовську, школярі частково продовжують навчальний процес, займаючись із тамтешніми й своїми вчителями. Хто не побажав їхати в оздоровчі табори, продовжує навчання й відвідування дитячих садків за місцем проживання.


Окрім того, у задовільному стані перебувають і прикордонники, які знаходилися на першій лінії адміністративного кордону, й були відправлені для додаткового обстеження в Одесу.
Як зазначив начальник Азово-Чорноморського регіональної прикордонної служби України Олександр Пімєнов, вже найближчим часом буде поновлено звичний режим роботи КПВВ «Каланчак», який наразі приймає тільки громадян, які перетинають кордон з Криму на материкову частину України. Через підвищену забрудненість КПВВ "Каланчак" планується пришвидшене поновлення роботи пропускного пункту "Чаплинка". 
При цьому за останні десять днів на КПВВ "Каланчак" збільшення вмісту у повітрі, ґрунті й воді шкідливих хімічних речовин зафіксовано не було.


Щодо остаточних результатів лабораторних аналізів атмосферних показників поінформував директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Юрій Попутько:
«Є аналізи, результати яких можна отримати вже за декілька днів, а є ті, які робляться тижнями. Вже у найближчі дні чекаємо перші фахові аналізи з Харкова».


Наразі екологічна ситуація у Каланчацькому й Чаплинському районах контрольована й не вимагає здійснення додаткових екстрених дій.



Корисні посилання