Комісія Департаменту охорони здоров'я перевірила новокаховських медиків.

20.01.2017 11:19:01
Комісія Департаменту охорони здоров'я перевірила новокаховських медиків.

19 січня в Нову Каховку прибула комісія Департаменту охорони здоров’я Херсонської ОДА, очолюваного Віктором Короленком, з метою службової перевірки КЗ «Центральна міська лікарня міста Нова Каховка» щодо  проблемних питань в організації надання медичної допомоги громадянам та в зв’язку з матеріалами, які були опубліковані в Фейсбуці головою правління Херсонського обласного благодійного фонду «Захист», щодо інциденту, який трапився в травматологічному відділенні  Центральної міської лікарні міста Нова Каховка.

Очолила комісію Наталія Шахман, заступник начальника управління лікувально-профілактичної допомоги населенню, медичних кадрів та звернень громадян, начальник відділу розвитку та контролю якості медичної допомоги населенню, акредитації Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації

До складу увійшли головний спеціаліст відділу розвитку та контролю якості медичної допомоги населенню, акредитації Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Мар’яна Митяй, головний позаштатний хірург Департаменту Олексій Яновський, головний позаштатний ортопед-травматолог Олег Яремченко, голова правління Херсонського обласного благодійного фонду «Захист» Лариса Польська та інші. Насамперед присутні відвідали травматологічне відділення, поспілкувалися з потерпілою в ДТП.2 (1)

Потерпілу Наталю Іванівну оглянули фахівці обласного рівня, які приїхали з Херсона. Члени комісії зайшли в палати та інші приміщення відділення, поспілкувалися з хворими. Всі вони відгукувалися про співробітників травматології тільки позитивно. Немає претензій до медиків і у сина потерпілої, який зараз також перебуває в цьому відділенні. Чоловіка прооперували. При огляді фахівці Департаменту констатували, що рана загоюється, людина йде на поправку. Потім члени комісії спустилися на поверх нижче – в гінекологічне відділення. Завідувач Андрій Уколов показав всі палати, надав можливість поспілкуватися з пацієнтами. На завершення візиту було продемонстровано капітально відремонтоване кардіологічне відділення, яких в області всього два – в Херсоні та в Новій Каховці. Повертаючись до ситуації з пацієнткою травматології, головний лікар ЦМЛ Ігор Гайдаманчук підсумував, що в ЦМЛ – 12 відділень, у лікарні – 340 ліжок. Конфлікти виникають, не тільки в травматології, але в 99% таких випадків пацієнти звертаються до завідувачів відділень, до головного лікаря. Про конфлікт дізналися з соціальних мереж Зі скаргами до лікарів ніхто не звертався. Після цього наказом в лікарні була створена комісія, яка вивчала ситуацію. Ті члени персоналу, що чергували у відділенні в той день і причетні до інциденту, вже написали пояснювальні і понесуть відповідне покарання. Голова правління Херсонського обласного благодійного фонду «Захист» Лариса Польська пообіцяла зробити і представити громадськості об’єктивні висновки. У свою чергу, Ігор Іванович запропонував керівнику благодійного фонду надати посильну допомогу Центральній міській лікарні. Голова комісії Наталія Шахман  наголосила, що керівництву ЦМЛ особливу увагу потрібно звернути на медичну етику середнього і молодшого медперсоналу. Піднімати це питання на всіх зборах, більше працювати з персоналом. Персонал лікарів у відділенні травматології грамотний і кваліфікований. Медична допомога потерпілим була надана вчасно і абсолютно правильно. Також Наталія Шахман акцентувала, що  лікарня Нової Каховки – одна з кращих в області, а її головний лікар – один з кращих керівників, професіонал, який знає свою справу.

Корисні посилання