Корупція у вищих навчальних закладах

21.12.2017 07:06:55
Корупція у вищих навчальних закладах

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області з початком іспитів та змінами в системі виплат стипендій, нагадує, що учнівська молодь має право захистити свої права.

За результатами моніторингу аналітичного центру CEDOS, у вищих навчальних закладах України за 8 мiсяцiв 2017 року зафiксовано 381 порушення, з яких кожне третє є хабарництвом або здирництвом. Але насправді цей показник значно вищий, адже більшість порушень залишаються нерозкритими.

В рамках загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!» вийшов соціальний ролик, який можна подивитись за посиланням

За словами експерта аналітичного центру CEDOS, понад 100 порушень стосуються хабарiв під час сесії та при поселенні у гуртожитки, зафіксовані порушення договору з контрактниками, невчасного видання стипендії, розбазарювання майна, примусової праці, надання незаконних платних послуг тощо.

Також в рамках загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!» фахівцями з правознавства розроблена пам´ятка, в якій херсонські студенти знайдуть відповіді на такі питання: Що таке хабар? Що робити, якщо вимагають неправомірну вигоду за іспит або навчання? Хто несе відповідальність за хабар?

Що таке хабар?

Корисні посилання