Козацькому роду на Херсонщині нема переводу (про фестиваль «Козацький Грай»)

14.10.2017 14:59:11

Сьогодні, у День українського козацтва, День захисника України та свято Покрови Пресвятої Богородиці, завдяки козацькій громаді міста Херсона, Херсонському Кошу Українського козацтва, ветеранам АТО, обласній державній адміністрації та міській раді громада Херсонщини зібралася на набережній проспекту Ушакова міста на фестиваль «Козацький Грай».

Козаки прибули на свято, провівши молебень у Покровському сквері Херсона, на якому вшанували захисників України усіх часів.

Представники козацької варти на чолі з Олегом Сінаєвим та Михайлом Запорожцем презентували гостям свята методику виховання козака та формування козацького товариства, засновану на козацькому бойовому мистецтві "Спас". Головним принципом її є навчання через гру, яка створює умови для розвитку фізичного та психологічного виховання, навчає взаємодії та формує світогляд козака. Ця методика козацького виховання представляє собою сучасні розважальні та бойові ігри, розробленні на підґрунті народних.

Як зазначив її популяризатор на Херсонщині Олег Сінаєв, розповідаючи про одне із завдань сьогоднішнього фестивалю: "Учасники бойових дій приймали в нас, козаків, екзамен чи придатна ця козацька методика для бойової підготовки військових. Їм сподобалося і вони висловили думку, що наша методика є більш цікавою ніж та муштра, якій навчали їх".

Отже козаки дослухалися до авторитетної думки ветеранів АТО серед яких були Ігор Швед та Андрій Земляний та багато інших хлопців, які з гідністю пройшли горнило бойових дій на сході нашої держави.

Тому у змаганнях, які відбулися після показових виступів спасівців, серед його учасників: молодих козаків, атовців та всіх бажаючих панувала братерська атмосфера. Всі відчули себе частиною славетного українського козацького роду і справжніми патріотами своєї держави.

Взяли участь у змаганнях і працівники Національної поліції і показали на що здатні, чим довели, що мають козацький хист.

Велика кількість мешканців та гостей області завітала на фестиваль цілими родинами. Всі разом вболівали за учасників змагань та ігор, сміялися, аплодували та навіть випробували власні здібності в козацькій майстерності. Всі охочі брали участь у змаганнях, відчуваючи себе справжніми козаками, заключивши перед цим своєрідну «угоду» й кожен отримав оберіг, аби в бою мати захист тіла й духу.

І почалися змагання. Серед ігор "Козацького граю" були такі оригінальні народні, як: «Оберти, Толока і Верея», «Гопак та Чіплялка», «Шапка-мішок та Два куми», «Підкова і Тягни-Штовхай», «Штовхач та Колода», «Лава на лаву» та козацькі двобої з шаблями й ножами.

Ветерани, які пройшли сьогоднішню війну відчули себе справжніми сучасними українськими козаками: підтримували учасників змагань і самі завзято приймали в них участь.

Позитивна атмосфера й дух переможців відчувався у кожному, хто був присутнім на фестивалі "Козацький Грай".

Організатори «Козацького граю» зазначають, що цей фестиваль стане популяризатором української звитяги та бойових традицій нашого народу, відродження козацьких цінностей і плекання історичної пам'яті про феномен українського козацтва.

Після проведення двобоїв і змагань з українськими піснями виступили члени самодіяльного фолькльорного колективу «Наддніпряночка» з селища Киндійки м. Херсона та херсонський виконавець Василь Захарський. 

Окрім ігор і змагань, на гостей фестивалю «Козацький Грай» чекали майстер-класи по фланкуванню шаблею та навички володінням бойового ціпка, а також частування смачними козацькими стравами.

Дорослі й діти із задоволенням куштували справжню їжу козаків, взяли участь у змаганнях та майстер-класах з бойового козацького мистецтва і на власному досвіді відчули дух воїнів, які боронили незалежність України. Активні учасники свята отримали призи - дерев'яні розписні ложки, які власноруч виготовили для них діти Херсонської дитячої художньої школи, сувенірні магнітики з зображенням нашого земляка - кошового отамана Кам'янської Січі Костя Гордієнка та патріотичні буклети, брошури з історії українського козацтва та Української повстанської армії.

Основні дійства свята розпочиналися під залпи автентичної козацької гарматки.

Всі учасники свята розійшлися лише на вечір, отримавши купу незабутніх емоцій та вражень.



Корисні посилання