Крапку має поставити суд

05.01.2017 16:40:30
Крапку має поставити суд

Серед численних питань, винесених на розгляд колегії райдержадміністрації 23 грудня ц.р., чільне місце посіли результати проведення ревізії Південного офісу Державної аудиторської служби в Херсонській області.

Ревізії піддавалися відділ освіти, молоді та спорту і комунальна установа “Фінансово-господарська група з обслуговування закладів та установ освіти”. Численні порушення вражають і наштовхують на неприємний, але закономірний висновок: безконтрольність породжує зловживання.

Особливо численні фінансові порушення виявлено в ДЮСШ. Так, за майже чотири роки безпідставно, без підтвердження відповідними документами було виплачено добові спортсменам-вихованцям на суму 52200 грн. Така ситуація склалася через те, що в наказі керівника ДЮСШ зазначалися витрати на харчування за рахунок бюджетних коштів без документів, які б засвідчували саму організацію харчування. Крім того, виплати добових учасникам при проведенні програми на виїзді проводилися шляхом перерахування коштів на особистий рахунок тренера.

Якщо вірити табелям обліку робочого часу, тренери-викладачі прихитрялися одночасно знаходитися у відрядженнях і перебували на робочому місці. Так районний бюджет втратив понад 840 грн. На оплату електроенергії для харчування за батьківські кошти було витрачено563227 грн, які необхідно повернути до районного бюджету. Про відшкодування цих витрат районний відділ освіти, молоді та спорту клопочеться перед районною радою.

Під час ревізії виявлено, що окремі керівники гуртків загальноосвітніх шкіл фактично не виконали години гурткової роботи. Як наслідок, їм було необґрунтовано нараховано і виплачено 39537,65 грн бюджетних коштів.

Чимало фінансових і господарських порушень виявлено і в КУ “Фінансово-господарська група з обслуговування закладів та установ освіти”. Так, наприклад, 192190,3 грн було безпідставно виплачено сторожам Іванівської та Великоклинської початкових шкіл, які давно закриті. Власниками нерухомого майна будівель є, відповідно, Садівська та Таврійська сільські ради.

У результаті порушень нарахування та сплати внесків до державних цільових фондів районному бюджету нанесено збитків на суму 12617,79 грн. Порушення вимог законодавства щодо оплати праці призвели до нарахування тренерам-викладачам заробітної плати при фактичному невиконанні роботи в сумі 43562,75 грн та зайво перераховано до державних цільових фондів 16927,93 грн. Таке порушення було спричинено відсутністю контингенту для формування груп, розбіжностями між видами навчальних груп та самовільного переформування навчальних груп після затвердження плану.

Ревізію видатків на капітальне будівництво, реконструкцію та ремонт було проведено вибірковим способом за об’єктами та періодами. Контрольний обмір виконаних робіт встановлено невідповідність між фактично виконаними обсягами та обсягами, внесеними в акти приймання будівельних робіт на загальну суму 65218,60 грн. На цей час уся сума відшкодована.

Перевірка показала, що комунальна установа оплачує утримання 14 автобусів, 6 тракторів та трьох автомашин, які на балансах установ та закладів освіти не обліковуються і в бухгалтерському обліку комунальної установи відсутні. Ці транспортні засоби передано навчальним закладам району в безоплатне користування. Власником їх є відділ освіти, молоді та спорту. Вартість цього майна складає майже 2,5 млн грн, але воно не знайшло відображення в комунальній установі через те, що школи не передавали транспортні засоби для обліку в оперативне управління комунальній установі.

Ознайомившись із інформацією з цих питань, наданих начальником відділу освіти, молоді та спорту Т.М. Фоменко і начальником комунальної установи “Фінансово-господарська група з обслуговування закладів освіти” Т.В. Мануйленко, колегія затвердила заходи щодо усунення порушень, зазначених в акті ревізії. Згідно з ними відділ освіти,Ю молоді та спорту райдержадміністрації має підготовити пропозиції щодо передачі у власність територіальним громадам транспортних засобів з наступною передачею в оперативне управління комунальній установі “Фінансово-господарська група з обслуговування закладів освіти” районної ради. Таку ж процедуру належить виконати з будівлями та спорудами навчальних закладів.

Колегія вирішила направити засновнику матеріали перевірки діяльності комунальних установ для вжиття заходів та вирішення доцільності перебування на посаді керівника ДЮСШ В.М. Качура. Що ж стосується повернення коштів з посадових осіб ДЮСШ до районного бюджету, матеріали направлені в суд.

Корисні посилання