Мандруй Херсонщиною

19.01.2016 10:11:48
Мандруй Херсонщиною

Херсонщина туристична –– обов’язкове місце для відвідування в Україні!

 

Херсонщина – унікальна територія для туризму, відпочинку, оздоровлення та рекреації.

Це єдина з усіх областей України, що має вихід до двох морів - Чорного і Азовського. Узбережжя в межах області простягається більше як на 200 кілометрів і має чудові піщані пляжі, розвинену оздоровчу інфраструктуру в 11 курортних населених пунктах. Місто Скадовськ – курорт державного значення, центр дитячого відпочинку та оздоровлення. 

Саме на Херсонщині розташовані:
– екологічно чиста і неповторна Дельта Дніпра на Херсонщині – одні з найбільших у Європі плавні міжнародного значення;
– найбільше в Україні водосховище за обсягом запасів прісної води – Каховське;
– найдовша піщана коса в світі – Арабатська стрілка;
– найбільший в Європі безлюдний острів – о. Джарилгач;
– єдина природна пустеля в Україні, один з найбільших у Європі піщаний масив – Олешківські піски;
– найбільший у світі рукотворний ліс – 100 тис. га.
– понад 70 розвіданих родовищ цілющих мінеральних бальнеологічних ресурсів, перспективних для використання (мінеральні і термальні води, лікувальні грязі, соляні озера).

Херсонщина – екологічно чиста область заповідних та природоохоронних територій: близько 80 об'єктів природно-заповідного фонду національного, міжнародного та місцевого значення, серед яких 2 всесвітньовідомих біосферних заповідника: Чорноморський «Асканія-Нова» які входять до всесвітньої мережі природних територій, що охороняються ЮНЕСКО.

Справжніми туристичними перлини краю є – 4 національні природні парки: «Азово-Сиваський», «Олешківські піски», «Джарилгацький», «Нижньодніпровський».

Окрім ресурсів, якими обдарувала Херсонщину природа в області більше 5 тис. об’єктів історико-культурної спадщини (легендарні Кам’янська та Олешківська Січі, скіфські кургани, античні городища, залишки турецьких укріплень, козацькі хрести, багато чисельні храми).

І все це лише незначна частина, що пропонує Херсонщина своїм гостям та вибагливим туристам.

В області активно розвивається водний туризм, сільський зелений, винний, екологічний, історико-культурний.

На Азовському та Чорноморському узбережжі відкрито та працюють дельфінарії. В Скадовському дельфінарії створено центр реабілітації і проводиться дельфінотерапія для дітей з захворюваннями нервової системи. На Арабатській стрілці влітку цього року заплановано відкриття найбільшого в регіоні аквапарку «Оазис». На акваторії Дніпра в місті Нова Каховка сьогодні працюють 2 яхт-клуби європейського класу. В Олешківському районі діють 2 кінні клуби та запроваджується методика іпотерапії. Для прихильників винного туризму проведення дегустацій пропонує виноробне господарства князя П.М. Трубецького, дім марочних коньяків «Таврія», сімейна виноробня «Курінь» та ряд інших.  На базі зеленого туризму «Дельта Дніпра» Білозерського району проводяться Міжнародні чемпіонати ловлі хижої риби спінінгом з човна. Пізнати народні традиції та поринути в атмосферу стародавніх звичаїв гостинно запрошує етнографічно-екологічний музей під відкритим небом «Зелені Хутори Таврії», а театр під відкритим небом у самому серці  Олешківського лісу запрошує подивитися база зеленого туризму «Чумацька криниця».

Привабливості області сприяє і насичений фестивальний календар Херсонщини  - міжнародний фестиваль театральних прем’єр «Мельпомена Таврії», всеукраїнські етно-еко-фестивалі «Купальські зорі», «Український кавун - солодке диво»,  «Таврійські хутори», «Чайний стан», фестиваль південного колориту, їжі та емоцій «Тишо-Тишо фест» та багато інших цікавих івент-подій.

Щорічно Херсонщину відвідують близько 3 млн гостей. Більше 1000 об'єктів відпочинку, оздоровлення, розміщення надають послуги гостям Таврійського краю (з них 49 дитячих, 56 садиб зеленого туризму, 51 готельний комплекс). Загальний ліжковий фонд понад 100 тис. місць.

В області значно покращено стан автотранспортних шляхів, налагоджено ефективну систему залізничного сполучення, великим попитом користується потяг Intercity Києв-Херсон.

В аеропорту «Херсон» регулярно здійснюються рейси Стамбул-Херсон-Стамбул авіакомпанії «Turkish Airlines», міжнародні чартерні рейси авіакомпанією «Браво» Хургада-Херсон-Хургада. Цьогоріч «Міжнародні авіалінії України» відкривають регулярні рейси Херсон-Київ з 14 квітня щодня до кінця жовтня. Також в квітні регулярні пасажирські перевезення та екскурсії по Дніпру здійснюватимуть судна «Нібулон-експрес»  за маршрутом Херсон – Гола Пристань – Нова Каховка – Херсон.

В сезоні-2017 Херсонщина дивуватиме навіть самих найвибагливіших туристів принципово новими туристичними продуктами на будь який смак та для будь якої вікової категорії: захопливі подорожі на унікальний безлюдний острів Джа, індивідуальні тури на Кинбурнську косу, кайтинг, яхтінг, байдарки, а також пустеля, водоспади, незаймані заповідні території, різноманітні гастротури.

Кожен бажаючий має виключну можливість у повній мірі куштувати Таврію на смак та зануритися в атмосферу «Херсон де Масон», відкрити багато інших цікавих атракцій. Адже Херсонщина це не тільки море! Це справжній шлях до вражень!

Вона приваблива цілий рік і щедро дарує своїм гостям силу, енергію, здоров’я та натхнення подорожувати з тим, кого любиш.

Відкриваємо Херсонщину разом! Подорожуємо Україною!

Основні туристичні Інтернет ресурси області:

  • Офіційний сайт управління туризму та курортів Департаменту культури, туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації visitkherson.gov.ua;
  • Мандруй Херсонщиною discoverkherson.com.ua;
  • Все про туризм, сувеніри, розваги khers-on.com;
  •  Херсонщина Туристична khersonregion.com;
  •  Віртуальний Херсон 3dkherson.com;
  • Інтернет-портал «More.ks.ua» (відпочинок на узбережжі Чорного та Азовського морів) more.ks.ua;
  • Туристичний портал Генiческа та Арабатськоi стрiлки sea-family.in.ua;
  • Херсонський інформаційний портал «Арткавун» artkavun.kherson.ua.

Довідка:

Біосферний заповідник «Асканія-Нова» імені Фрідріха Фальц-Фейна – найстаріший степовий резерват миру, одне з 7 природних чудес України, що входить до сотні найбільш відомих заповідних територій планети, який вже відзначив своє сторіччя.

Площа заповідника становить 33 тисячі гектарів, третина з яких – абсолютно заповідна степова зона, незаймана територія, якої ніколи не торкався плуг. Це єдина первинна ділянка степу не тільки в Україні, але й у всій Європі. Більше 500 видів вищих рослин, 3 тисячі видів тварин. 69 видів тварин, що мешкають в Асканії, занесені до Червоної книги України, 295 – охороняються Бернською конвенцією, 104 – Боннської конвенції, а 12 – занесені до Європейського Червоного списку.

Окремої уваги заслуговує Асканійський дендрологічний парк, створений наприкінці XIX століття на площі близько 200 га. Парк розбитий у відповідності зі строгим планом і суттєво відрізняється від дикої степової зони. По всій території прокладена складна система зрошення, кожне дерево живить артезіанська вода. У парку прекрасно себе почувають більше 170 видів дерев і чагарників з усіх континентів.

Серед неперевершених красот Херсонщини є ще один унікальний об’єкт – це Чорноморський біосферний заповідник – найбільший за площею заповідник України. Площа заповідника становить близько 90 тис. га. Він є природним еталоном водно-болотних угідь північного узбережжя Чорного моря, створений в 1927 році, а в 1985 році Чорноморський біосферний заповідник отримав сертифікат ЮНЕСКО й увійшов у Міжнародну мережу біосферних резерватів. Більше 80% загальної площі заповідника представлені акваторіями заток Чорного моря. Найбільш різноманітна фауна хребетних тварин – 452 види, з яких 306 видів – птахи, 53 – ссавці. Чорноморська іхтіофауна представлена ​​86 видами риб, що складає близько 50% видового складу риб Чорного моря.
До Червоної книги України та Європейського Червоного списку занесено 41 вид рослин, 37 видів комах і більше 100 видів тварин, які зустрічаються на території заповідника. Сьогодні це ідеальне місце для розвитку екологічного туризму.

Національний природний парк «Олешківські піски» – найбільший піщаний масив в Україні, один з найбільших у Європі. Парк є унікальним ландшафтом, який вражає різноманіттям, первозданністю і одночасно непростою історією. Він унікальний не тільки для нашої країни, але й для всієї Європи. Неповторний, своєрідний куточок Херсонського краю, унікальний світ дикої напівпустельної природи. Олешківська пустеля – це безкраї бархани, сипучий пісок, гаряче повітря, жовті пагорби скрізь, куди не глянь. Справжня пустеля. Яскраве нещадне сонце, іскристий, дивовижний, але неживий пісок і всепоглинаюче мовчання пустелі.

Національний природний парк «Джарилгацький» розташований на острові Джарилгач в Північному Причорномор’ї в межах Скадовського району Херсонської області і входить до складу водно-болотних угідь міжнародного значення. Острів вперше отримав природоохоронний статус ще в 1923 році. Через його територію проходять основні світові маршрути міграції птахів, а деякі місця гніздування, які межують з парком, мають міжнародне значення. Більше 200 видів перелітних птахів охороняються відповідно до міжнародних зобов’язань. В акваторії парку мешкає близько 50% видового складу риб Чорного моря.

Острів Бірючий – ще одна перлина Херсонщини в Азовському морі, який являє собою косу довжиною близько 20 км і є частиною Азово-Сиваського національного природного парку.
Бірючий острів приваблює туристів, перш за все, безлюдністю і прекрасними ландшафтами. Затишні бухти, мілководні лимани, прісні озера, червонокнижні степові рослини, дивовижні птахи і тварини – ось лише мала частина того, що може запропонувати острів туристам, любителям дикої природи, екологам.

До складу національного парку входить також унікальна територія затоки Сиваш, вода в якому в 16 разів солоніша ніж звичайна морська. Це один з чотирьох найбільш засолених водоймищ земної кулі. Вважається, що в усьому світі така солона вода є ще тільки в Мертвому морі на Близькому Сході, у Великому Солоному озері в США і в затоці Кара-Богаз-Гол.

Екологічна природна перлина Херсонщини – Дельта Дніпра, одна з найбільших у Європі плавнів міжнародного значення, володіє унікальним рекреаційним потенціалом. 2/3 її території займають плавні з надзвичайним різноманіттям рослинного і тваринного світу, а ще 1/3 – острови і численні рукави, озера і протоки. Природні умови цієї місцевості по-справжньому безцінні і сприятливі для розвитку екологічного, водного туризму, організованого відпочинку населення та інших видів рекреаційної діяльності.

Національний природний парк «Нижньодніпровський» створений в листопаді 2015 року на території Бериславського, Білозерського, Голопристанського та Цюрупинського районів, міст Херсона та Нової Каховки загальною площею 80177,8 га.
Це один з найцінніших природних заплавно-літоральних комплексів в Європі. Територія нижнього Дніпра вже визнана всім світом, вона належить до Рамсарських угідь – це водно-болотні угіддя, які мають важливе значення для збереження дикої природи. Пониззя Дніпра також належить до ІВА-території, важливої для збереження птахів. Має міжнародний статус як територія, важлива для збереження риб.

Корисні посилання