Мандруй Херсонщиною

19.01.2016 10:11:48
Мандруй Херсонщиною

Херсонщина туристична –– обов’язкове місце для відвідування в Україні!

Херсонщина – унікальна територія для туризму, відпочинку та рекреації, яка маєдостатньопереваг для формування та розвитку потужного курортно-туристичного комплексу.

Область має широкий вихід до Дніпровської водної магістралі, і це єдина з областей України, яка має вихід одночасно до 2 теплих морів - Чорного і Азовського.

Саме на Херсонщині розташовані:

- єдина в Європі природна пустеля - Олешківські піски

- найбільший у світі рукотворний ліс - 100 тис. га

- і навіть унікальні горні ландшафти посеред степу «Станіславські кручі»

В області:

- 12 курортних населених пунктів

- понад 450 км морської берегової лінії, з них 200 км обладнаних піщаних пляжів;

- Місто Скадовськ – курорт державного значення – центр дитячого оздоровлення та відпочинку;

- найдовша піщана коса в світі - Арабатська стрілка;

-понад 70 родовищ цілющих бальнеологічних ресурсів(мінеральних і термальних вод, лікувальних грязей, ропи соляних озер) серед яких унікальне Лемурійське озеро, лікувальна грязь якого пройшла клінічні випробування, сертифікована і допущена для використання в якості лікувального та косметичного продукту.

На території області 80 об'єктів природно-заповідного фонду національного, міжнародного та місцевого значення.

З 4-х біосферних заповідників України 2 розташовані саме на Херсонщині,  це Чорноморський та «Асканія-Нова», які входять до всесвітньої мережі природних територій, що охороняються ЮНЕСКО.

Справжніми туристичними перлинами краю є – 4 національні природні парки: «Азово-Сиваський», «Олешківські піски», «Джарилгацький», «Нижньодніпровський».

Окрім ресурсів, якими обдарувала Херсонщину природа в області понад5 тис. об’єктів історико-культурної спадщини (серед яких легендарніКам’янська та Олешківська Січі).

І все це лише незначна частина того, що пропонує Херсонщина своїм гостям та туристам.

В області активно розвивається водний туризм, сільський зелений, винний, екологічний, історико-культурний, гастрономічний, подієвий.

Туристичні пропозиціїзадовольняють попит на атмосферні тури на будь-який смак та для будь-якої вікової категорії, і в будь яку пору року. Це  і кайтінг,і яхтинг, байдарки, прогулянки на квадро циклах, рибалка, полювання, театр під відкритим небом, відвідування «долини тюльпанів», подорожування козацькими шляхами та багато інших туристичних атракцій.

Херсонщина приваблива цілий рік!

Більше 1000 об'єктів відпочинку, оздоровлення та розміщення надають послуги гостям Таврійського краю (з них 49 дитячих, 60 садиб зеленого туризму, 51 готельний комплекс. Загальний ліжковий фонд понад 100 тис. місць)

В аеропорту «Херсон» регулярно здійснюються рейси Стамбул-Херсон-Стамбул (авіакомпанії «TurkishAirlines»), Херсон-Київ («Міжнародні авіалінії України»), компанією «Браво» - міжнародні чартерні рейси у напрямку Хургади, Шарм-Ель-Шейху(Єгипет), Анталії, Даламан (Туреччина), Любліну (Польща).

За яскравими враженнями та неповторними емоціями в область приїжджаєвже понад 3,5 млн. гостей.За 8 місяців поточного року у приватних цілях Херсонщину відвідало майже 15 тис. іноземців. Топ-5 країн-відвідувачів Херсонщини: Туреччина, Німеччина, Ізраїль, США, Японія.

Але, зростання турпотоків не є головною стратегічною метою,  в пріоритеті створювати високі стандарти та безпеку туризму на Херсонщині, підвищувати рівень обслуговування та якості надання туристичних послуг, адже це автоматично сприятиме збільшенню рівня туристичних відвідувань, відповідно й зростанню надходжень до бюджетів усіх рівнів від провадження туристичної діяльності.

В минулому році надходження  до бюджетів усіх рівнів від провадження туристичної діяльності збільшились більше аніж на 40%.

За 8 місяців поточного року суб’єктами туристичної діяльності (туристичні агентства та заклади розміщення) сплачено до бюджетів усіх рівнів22,2 млн.грн, + 22 % в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року. Сума надходжень туристичного збору до місцевих бюджетів становить понад  2 млн. грн, + 35 %.

Сьогодні Херсонщина є безсумнівно однією з найпривабливіших територій для відпочинку в Україні з інфраструктурою та індустрією гостинності, які активно розвиваються та інвестуються.

У життя втілюються різноманітні інфраструктурні проекти, що сприяють подальшому розвитку туризму на території області, зокрема: будівництво яхт-клубів, дельфінаріїв, аквапарків, готельно-апартаментних комплексів, кінно-спортивних клубів, бальнеологічних центрів, відновлення регулярних пасажирських перевезень та екскурсій по Дніпру, тощо.

Є реальна потреба в інвестуванні в матеріально-технічну базу  вже наявних ресурсів, а також створенні додаткової платформи для розміщення, відпочинку, оздоровлення, супутніх туристичних послуг.

Надалі будуть детально представлені перспективні  інвестиційні пропозиції щодо забудови Азовського та Чорноморського узбережжя та в акваторії Дніпра. Наразі пропонуємо вашій увазі промо-ролік про туристичний потенціал водного простору Херсонщини.

Основні туристичні Інтернет ресурси області:

  • Офіційний сайт управління туризму та курортів Департаменту культури, туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації visitkherson.gov.ua;
  • Мандруй Херсонщиною discoverkherson.com.ua;
  • Все про туризм, сувеніри, розваги khers-on.com;
  •  Херсонщина Туристична khersonregion.com;
  •  Віртуальний Херсон 3dkherson.com;
  • Інтернет-портал «More.ks.ua» (відпочинок на узбережжі Чорного та Азовського морів) more.ks.ua;
  • Туристичний портал Генiческа та Арабатськоi стрiлки sea-family.in.ua;
  • Херсонський інформаційний портал «Арткавун» artkavun.kherson.ua.

Довідка:

Біосферний заповідник «Асканія-Нова» імені Фрідріха Фальц-Фейна – найстаріший степовий резерват миру, одне з 7 природних чудес України, що входить до сотні найбільш відомих заповідних територій планети, який вже відзначив своє сторіччя.

Площа заповідника становить 33 тисячі гектарів, третина з яких – абсолютно заповідна степова зона, незаймана територія, якої ніколи не торкався плуг. Це єдина первинна ділянка степу не тільки в Україні, але й у всій Європі. Більше 500 видів вищих рослин, 3 тисячі видів тварин. 69 видів тварин, що мешкають в Асканії, занесені до Червоної книги України, 295 – охороняються Бернською конвенцією, 104 – Боннської конвенції, а 12 – занесені до Європейського Червоного списку.

Окремої уваги заслуговує Асканійський дендрологічний парк, створений наприкінці XIX століття на площі близько 200 га. Парк розбитий у відповідності зі строгим планом і суттєво відрізняється від дикої степової зони. По всій території прокладена складна система зрошення, кожне дерево живить артезіанська вода. У парку прекрасно себе почувають більше 170 видів дерев і чагарників з усіх континентів.

Серед неперевершених красот Херсонщини є ще один унікальний об’єкт – це Чорноморський біосферний заповідник – найбільший за площею заповідник України. Площа заповідника становить близько 90 тис. га. Він є природним еталоном водно-болотних угідь північного узбережжя Чорного моря, створений в 1927 році, а в 1985 році Чорноморський біосферний заповідник отримав сертифікат ЮНЕСКО й увійшов у Міжнародну мережу біосферних резерватів. Більше 80% загальної площі заповідника представлені акваторіями заток Чорного моря. Найбільш різноманітна фауна хребетних тварин – 452 види, з яких 306 видів – птахи, 53 – ссавці. Чорноморська іхтіофауна представлена ​​86 видами риб, що складає близько 50% видового складу риб Чорного моря.
До Червоної книги України та Європейського Червоного списку занесено 41 вид рослин, 37 видів комах і більше 100 видів тварин, які зустрічаються на території заповідника. Сьогодні це ідеальне місце для розвитку екологічного туризму.

Національний природний парк «Олешківські піски» – найбільший піщаний масив в Україні, один з найбільших у Європі. Парк є унікальним ландшафтом, який вражає різноманіттям, первозданністю і одночасно непростою історією. Він унікальний не тільки для нашої країни, але й для всієї Європи. Неповторний, своєрідний куточок Херсонського краю, унікальний світ дикої напівпустельної природи. Олешківська пустеля – це безкраї бархани, сипучий пісок, гаряче повітря, жовті пагорби скрізь, куди не глянь. Справжня пустеля. Яскраве нещадне сонце, іскристий, дивовижний, але неживий пісок і всепоглинаюче мовчання пустелі.

Національний природний парк «Джарилгацький» розташований на острові Джарилгач в Північному Причорномор’ї в межах Скадовського району Херсонської області і входить до складу водно-болотних угідь міжнародного значення. Острів вперше отримав природоохоронний статус ще в 1923 році. Через його територію проходять основні світові маршрути міграції птахів, а деякі місця гніздування, які межують з парком, мають міжнародне значення. Більше 200 видів перелітних птахів охороняються відповідно до міжнародних зобов’язань. В акваторії парку мешкає близько 50% видового складу риб Чорного моря.

Острів Бірючий – ще одна перлина Херсонщини в Азовському морі, який являє собою косу довжиною близько 20 км і є частиною Азово-Сиваського національного природного парку.
Бірючий острів приваблює туристів, перш за все, безлюдністю і прекрасними ландшафтами. Затишні бухти, мілководні лимани, прісні озера, червонокнижні степові рослини, дивовижні птахи і тварини – ось лише мала частина того, що може запропонувати острів туристам, любителям дикої природи, екологам.

До складу національного парку входить також унікальна територія затоки Сиваш, вода в якому в 16 разів солоніша ніж звичайна морська. Це один з чотирьох найбільш засолених водоймищ земної кулі. Вважається, що в усьому світі така солона вода є ще тільки в Мертвому морі на Близькому Сході, у Великому Солоному озері в США і в затоці Кара-Богаз-Гол.

Екологічна природна перлина Херсонщини – Дельта Дніпра, одна з найбільших у Європі плавнів міжнародного значення, володіє унікальним рекреаційним потенціалом. 2/3 її території займають плавні з надзвичайним різноманіттям рослинного і тваринного світу, а ще 1/3 – острови і численні рукави, озера і протоки. Природні умови цієї місцевості по-справжньому безцінні і сприятливі для розвитку екологічного, водного туризму, організованого відпочинку населення та інших видів рекреаційної діяльності.

Національний природний парк «Нижньодніпровський» створений в листопаді 2015 року на території Бериславського, Білозерського, Голопристанського та Цюрупинського районів, міст Херсона та Нової Каховки загальною площею 80177,8 га.
Це один з найцінніших природних заплавно-літоральних комплексів в Європі. Територія нижнього Дніпра вже визнана всім світом, вона належить до Рамсарських угідь – це водно-болотні угіддя, які мають важливе значення для збереження дикої природи. Пониззя Дніпра також належить до ІВА-території, важливої для збереження птахів. Має міжнародний статус як територія, важлива для збереження риб.

Корисні посилання