Медичні працівники вчаться консультувати та тестувати на ВІЛ

27.03.2017 10:21:15
Медичні працівники вчаться консультувати та тестувати на ВІЛ

В рамках проекту USAID RESPOND «Реформа ВІЛ-послуг у дії» 27 березня в конференц-залі одного з готелів Херсону відбувся перший етап триденного тренінгу з консультування та тестування на ВІЛ з використанням швидких тестів.

Для навчання зібрались 28 медичних працівників (сімейні лікарі, терапевти, фтизіатри, наркологи, інфекціоністи, старші медсестри) з трьох міських лікарень Херсону, з обласних наркологічного та протитуберкульозного диспансеру і обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом.

Тренінг спрямований надати учасникам необхідні знання та навички з методики консультування, пов’язаного з ВІЛ, та діагностики ВІЛ-інфекції/СНІДу за допомогою швидких тестів. Захід провели національні тренери, лікарі Одеського центру профілактики та боротьби зі СНІДом Оксана Терещенко і Валентина Лукияненко.

Протягом першого дня навчання вивчалися стан епідемії ВІЛ в світі, Україні та Херсонській області, особливості законодавчої бази в сфері ВІЛ/СНІДу, шляхи передачі ВІЛ, типи і моделі консультування, тощо.

На наступні дні заплановано розгляд алгоритмів дотестового і післятестового консультування, відпрацювання практичних навичок, вивчення методології проведення тестування швидкими тестами та особливостей ведення медичної документації. По завершенню тренінгу всі учасники отримають сертифікати.

За словами тренерів, термін «СНІД» з’явився ще в 1982 році. З моменту початку епідемії в світі інфікувалося 78 млн. осіб, 39 млн. осіб. – померли від захворювань, зумовлених СНІДом. За даними МОЗ України в нашій державі зареєстровано 287 968 ВІЛ-інфікованих осіб.

Найбільш ураженими регіонами є Дніпропетровська, Донецька, Київська, Миколаївська й Одеська області, а також місто Київ. В Херсонській області в 2016 році показник захворюваності складав 54,9 на 100 тис. населення. Серед ВІЛ-інфікованих переважають чоловіки, але кількість жінок постійно зростає.

Найбільш ефективним та найменш затратним способом подолання епідемії є забезпечення вільного доступу всього населення до консультування та тестування на ВІЛ. Ці послуги безкоштовні для населення.

Корисні посилання