Медичне забезпечення у сфері безпеки дорожнього руху обговорили в Департаменті охорони здоров`я

11.05.2017 05:50:28
Медичне забезпечення у сфері безпеки дорожнього руху обговорили в Департаменті охорони здоров`я

Дорожньо-транспортний травматизм за даними ВООЗ наразі є однією з найбільших світових проблем охорони здоров`я. Для об'єднання зусиль державних органів, бізнесу, громадських організацій, ЗМІ та усього суспільства в боротьбі з травматизмом та смертністю на дорогах щороку проводиться Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху. Перший етап тижня триватиме з 8 по 14 травня.

З цієї нагоди в Департаменті охорони здоров`я ОДА пройшов круглий стіл: «Медичне забезпечення у сфері безпеки дорожнього руху». Для обговорення зібрались представники медичних закладів (КУ «Херсонський обласний наркологічний диспансер», КЗ «Херсонський обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»), управління транспорту, дорожньої інфраструктури та зв`язку ОДА, Національної поліції в Херсонській області та представники херсонських перевізників.

Відкриваючи круглий стіл, головний позаштатний терапевт Департаменту охорони здоров`я ОДА Людмила Климюк наголосила на важливості обраної тематики. У форматі діалогу та дискусії учасники зустрічі вирішували як налагодити співпрацю задля забезпечення кращого контролю за дотриманням правил дорожнього руху на автошляхах області.

За словами Наталі Скакун, директора ПП «Херсонський медичний центр безпеки дорожнього руху», передрейсові та післярейсові огляди водіїв та надання першої домедичної допомоги проводяться не в повному обсязі. Вантажні транспортні засоби с/г підприємств часто скоюють ДТП, при цьому водії не проходять оглядів та не вміють надавати якісну домедичну допомогу.

Як повідомив головний лікар обласного наркологічного диспансеру Іван Гаркуша, за 3 місяці 2017 року проведено 496 оглядів серед водіїв на стан алкогольного та наркотичного сп`яніння, з них підтверджено 200 випадків вживання алкоголю, 51 випадок – наркотиків. За кошти обласної ради було придбано два нових алкотестери для закладу.

Серед проблем були названі відсутність у медиків інформації про, виявлених поліцією, водіїв в стані сп`яніння, неможливість дати заключення лікарів про стан наркотичного сп`яніння без лабораторного висновку, який готується аж 10 днів, але дуже потрібний поліції.

Згадували й стан доріг області, 90% яких потребують ремонту. За останні декілька років підтримувати їх стан вдавалося лише ямковим ремонтом. На сьогодні в області працює пункт вагового контролю на дорозі М14 за Чорнобаївкою. Про те, які дороги в поточному році планується відремонтувати, які кошти для цього виділено, розповідав провідний інспектор управління транспорту, дорожньої інфраструктури та зв`язку ОДА Юрій Богун.

Представники перевізників запропонували поліції поновити колишню практику постачання інформаційних матеріалів з безпеки дорожнього руху для розміщення в транспорті. Також прозвучала пропозиція організувати збори перевізників для роз`яснення змін у законодавстві та інструктажу водіїв.

По завершенні зустрічі сторони обмінялись контактними даними, домовившись про співпрацю в майбутньому.

Корисні посилання