Молодь Великоолександрівщини взяла участь у публічній дискусії «Українська революція: зв’язок поколінь»

17.03.2017 14:41:08
Молодь Великоолександрівщини взяла участь у публічній дискусії  «Українська революція: зв’язок поколінь»

17 березня 2017 року у день, який фактично поклав початок відродженню української державності  і увійшов в історію як день створення Центральної Ради — парламенту майбутньої УНР, розпочався цикл тематичних заходів, запланованих у Великоолександрівському районі у рамках відзначення 100 річчя Української революції.

Цього дня у центральній районній бібліотеці відбулася публічна дискусія на тему: «Українська революція: зв’язок поколінь». У заході взяли участь  громадський актив району, молодіжна читацька аудиторія, також долучилися до дискусії про доленосні події, які стали засадами українського державотворення, керівники району – голова районної державної адміністрації Ігор Цвігуненко та його заступник Олена Лавренко.

Учасники заходу розглянули історичні аспекти, які передували Українській революції, згадали хронологію утворення та діяльності УНР, провели паралелі між подіями сторічної давнини та сьогодення у політичній та державотворчій площині. У ході дискусії присутні   висловили спільну думку, що події, які сталися 100 років тому були переламними й досі визначають сьогодення України. Саме тоді українці отримали практичний досвід створення держави у ХХ столітті, а поняття України вперше за кілька століть з суто географічного перетворилося і на політичне — УНР була офіційно визнана рядом держав.

Бібліотекар ЦРБ Наталія Говорун ознайомила учасників заходу із постійно діючою протягом 2017 року виставкою друкованих видань «Україна у вогні 1917 -1921 рр». Також вона зазначила, що заходи, присвячені історичній даті триватимуть і надалі. Зокрема у  березні  продовжиться   обговорення  теми початку Української революції та створення Української Центральної Ради, а також проведення Перших Українських зборів. У квітні та травні всі бажаючі матимуть змогу дізнатися більше про формування Першого українського полку імені Богдана Хмельницького та початку створення українського національного війська, на червень заплановані заходи до 100-річчя проведення І Українського з’їзду та проголошення І Універсалу, а також створення Генерального Секретаріату Української Центральної Ради, першого українського уряду. А у листопаді Великоолександрівщина разом з усією українською спільнотою відзначатиме 100-річчя проголошення Української Народної Республіки.

Представники влади подякували організаторам за проведену роботу, а також висловили слова вдячності учасникам дискусії, особливо молодому поколінню. Зокрема, звертаючись до присутніх, голова райдержадміністрації І.Цвігуненко зазначив, що споглядаючи у минуле, ми можемо говорити не лише про важливість та ідейну значимість Української революції, а й про тогочасні помилки і прорахунки. Минуле не змінити, проте варто взяти найцінніші уроки. У силах кожного з нас жити так, аби не було соромно перед першими українськими державотворцями, перед Героями Небесної Сотні і загиблими воїнами сучасної гібридної війни.

Корисні посилання