На Херсонщині активізовано діяльність з вирішення питання утилізації пестицидів

28.09.2017 11:53:02
На Херсонщині активізовано діяльність з вирішення питання утилізації пестицидів

Сьогодні директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Юрій Попутько разом з народним депутатом України Олегом Недавою і головою Всеукраїнської екологічної ліги Тетяною Тимочко оглянули склад з непридатними до використання хімічними засобами захисту рослин, що розташований на території село Сонячне Дніпровського району м. Херсон.

Як пояснив Юрій Попутько, саме на даній території знаходиться сховище 1200 тонн шкідливих непридатних пестицидів, які несуть неабияку загрозу для здоров'я людей і навколишнього середовища.

Присутні наочно переконалися в зруйнованому стані складу і побачили, що бетонні контейнери, в яких зберігається небезпечний і свого часу заборонений до використання дуст, негерметичні і вся хімічна речовина потрапляє в навколишнє середовище.

Він звернув увагу на те, що в 2017 році за сприяння облдержадміністрації депутатами обласної ради було прийнято рішення про виділення майже 10 млн грн на заходи з утилізації пестицидів на території Херсонської області, загальна кількість яких становить 1800 тонн: «Завдяки сприянню голови облдержадміністрації Андрія Гордєєва стало можливим також виділення близько 15 млн грн із державного бюджету. Але постала проблема з пошуком компанії в Україні, яка б здійснила утилізацію хімічних небезпечних речовин».

Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко пояснила, що на сьогодні в Україні не існує такої компанії, тому вивіз пестицидів можливо здійснити тільки за кордон. «Видання ліцензій на утилізацію хімічних речовин здійснює Міністерство екології та природних ресурсів України, у 2010-2012 роках така програма успішно діяла, але сьогодні вона вже не працює. Депутати Верховної Ради України наполегливо працюють над вирішенням даного питання й над активізацією прийняття відповідних рішень Міністерством. Ці викиди не можна залишати просто так, адже їх властивості нищівні як для водних горизонтів, флори і фауни, так і для людей», - наголосила вона.

Народний депутат України Олег Недава підкреслив, що саме Міністерство гальмує вирішення проблеми, адже за відсутності вітчизняного утилізатора не надає транскордон пестицидів до інших країн, які реально можуть врятувати екологічну ситуацію багатьох областей України і Херсонської в тому числі.

Директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА з цього приводу зауважив: «Облдержадміністрації разом із народними депутатами будуть лобіювати питання утилізації пестицидів на рівні Кабінету Міністрів України і Прем'єр-Міністра України Володимира Гройсмана, аби вони повпливали на Міністерство й вжили відповідних заходів. Від вирішення цього питання залежить здоров'я мешканців Херсонщини і майбутнього покоління».Корисні посилання