На Херсонщині до 75-х роковин депортації кримських татар відкрили пам’ятний знак

18.05.2019 12:33:26
На Херсонщині до 75-х роковин депортації кримських татар відкрили пам’ятний знак

В історії українського народу є чимало трагічних сторінок. Депортація кримських татар, розпочата 18 травня 1944 року, – один із найяскравіших прикладів злочинів радянського режиму, вчинених ним під час Другої світової війни.

Сьогодні ми відзначаємо 75 роковини депортації кримських татар. З цієї нагоди на площі біля ККЗ «Ювілейний» відбувся жалобний мітинг та відкриття пам’ятного знаку «Жертвам геноциду кримськотатарського народу 1944 року», на місті, де у 2015 році були висаджені дерева в знак вшанування пам’яті загиблих.

Традиційно будь-який захід у кримськотатарського народу починається з молитви, яку сьогодні провів імам Мусульманської громади Сари Кермен Теджеллі Сіммет.

Присутній на заході т.в.о. голови облдержадміністрації Дмитро Бутрій у своєму виступі зазначив, що рівно 75 років тому, на світанку перші ешелони з кримськими татарами рушили з Криму до Середньої Азії, де протягом трьох діб примусово вивезли більше 180 тисяч людей, половина депортованих загинула дорогою або у перші місяці заслання.

«Побачити рідну землю кримські татари змогли лише після розпаду СРСР. Лише незалежна Україна дала змогу кримським татарам повернутися на батьківщину, звідки були вигнані їхні прадіди, діди та батьки, і вільно жити без страху арештів і переслідувань», - наголосив Дмитро Бутрій.

Він звернув окрему увагу на те, що сьогодні російська окупація Криму знову повернула кримськотатарське населення в часи жорстоких утисків і репресій.

«Кримських татар всіляко переслідують за етнічною ознакою та релігійною приналежністю, за політичні погляди та симпатії до України і українців. Таких же утисків зазнають й українці на Кримському півострові. У цей скорботний день схиляємо голови на знак пам’яті про сотні тисяч кримських татар, безжально вигнаних, вбитих і знищених голодом, холодом та непосильними каторжними роботами, пам’ятати про всіх, кому не судилося продовжити життя на рідній землі. Відтак, ми зобов’язані підтримувати один одного в нашій спільній боротьбі, в чергове підтвердивши усьому світові, що ми з ними – разом. Адже злочини перед багатостраждальним кримськотатарським народом не повинні бути забутими, а біль кримськотатарського народу – це біль усієї України» - підкреслив Дмитро Бутрій.

Так, під час мітингу о 12:00 його учасники приєдналися до Всеукраїнської акції “Скорбота та солідарність” – хвилиною скорботи, де одночасно по всій країні прозвучали звукові сигнали клаксонів автомобілів, шкільних дзвоників, завивань «сирен»  тощо.



Корисні посилання