На Херсонщині обговорили нові бюджетні можливості громад від децентралізації

12.10.2017 14:16:29
На Херсонщині обговорили нові бюджетні можливості громад від децентралізації

Сьогодні  в ОДА відбулось засідання регіональної платформи з вироблення політики в сфері місцевого самоврядування під назвою «Державний бюджет України 2018: виклики та перспективи для місцевого самоврядування», організоване Херсонським регіональним відділенням Асоціації міст України.  В ньому взяли участь директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Наталія Вітренко, секретар міської ради Олена Урсуленко та виконавчий директор Херсонського РВ АМУ Лариса Оленковська, народний депутат України Олександр Співаковський, представники райрад, райдержадміністрацій та голови ОТГ.

На початку засідання директор Департаменту фінансів облдержадміністрації підвела підсумки бюджетної децентралізації та процесу об’єднання територіальних громад в Херсонській області. Н.Вітренко зазначила, що на території області зараз напряму з державного бюджету фінансується 12 об’єднаних територіальних громад, які збільшили рівень доходів у 2-3 рази, а Музиківська ОТГ у 5 разів. Також для розвитку інфраструктури в ОТГ з обласного бюджету було виділено 52 млн грн.

«Наприкінці жовтня відбудуться вибори ще до 11 ОТГ, які також найближчим часом отримають змогу розвивати свої громади та акумулювати кошти на місцях»,- зазначила Наталя Вітренко та побажала успіху головам ОТГ.

«В результаті бюджетної децентралізації місцеві громади отримали більше коштів та можливостей впливати на розвиток своїх території. І коли є лідер, який готовий вести до розвитку громаду, а з іншого боку підтримка держави то це приносить гарні результати»,- звернувся до учасників засідання народний депутат України Олександр Співаковський.

Також було обговорено питання новацій у Бюджетному кодексі 2018; джерела фінансування інституційного розвитку об’єднаних територіальних громад; реформування освіти, охорони здоров'я, пенсійна реформа та їх відображення у проекті  Державного бюджету на 2018 рік тощо.

 Корисні посилання